Shows
1KËNGËXTY

Votuar programi më i dëgjuar në Radio, #1Këngëxty vjen më përfshirës se kurrë! Programi më...

@ The Movies

Për kinema-dashësit vjen një program i cili sjell kinemanë në 360 gradë. Filmat e rinj,...

Back to the Beginning

Kozeta Kurti, një nga “pioneret” e para të radiove private në Shqipëri, që në fund...

BBV – Live nga shtëpia

Ajo është shtëpia më e famshme në Shqipëri dhe padyshim që ngjarjet e krijuara në...

Best shows of the week

Top Albania Radio sjell intervistat më të mira të javës edhe në ritransmetim radiofonik të...

Big Brother Radio

Ajo që ndodh në shtëpinë e “Big Brother VIP”, padyshim që është më e ndjekura...

Botë e Çuditshme

Top Albania Radio rikthen botën e çuditshme në kohët më të çudtishme që po jeton...

Drunk in the Coffee Shop

Top Albania Radio dhe muzika elektronike kanë qënë gjithmonë dy shina paralele që kanë rritur...

Fol me Anila Hoxhën

Qëllimi kryesor i podcast-it “Fol” është jo vetëm informimi, edukimi dhe ndërgjegjësimi, por dhe një...

Hip Hop On Top

Hip Hop at it’s best. Top Albania Radio ka një traditë të transmetimit të Hip...

House Classics

Kaloni 60 minuta me klasiket e muzikës House, nga SAIX. Në një kohë kur muzika...

House Nation

Programi legjendë i muzikës elektronike vjen në Top Albania Radio me Dj që bëri historinë...

Ku ke humbur?

Një podcast që do të na rizgjojë nostalgjinë, do të vijë së shpejti në Top...

Lancio The Playlist

Lancio është një nga emisionet që ka nisur të transmetohet që në fillimet e Top...

Live From Tirana

Çdo gjë që ndodh rreth e qark nesh, drejtëpërdrejtë nga kryeqyteti. Revista ditore e ndodhive...

MeKast

Ato njihen si vajza pa filtra e pa komplekse dhe që e thonë gjithmonë mendimin...

Ndryshe

Politika dhe aktualiteti, të para ndryshe. Shkundja sarkastike e realitetit politik dhe social që jetojmë...

News – Ngjarjet Kryesore

Zhvillimet kryesore të ditës nga vendi, rajoni dhe bota i gjeni të pasqyruara në edicionet...

Një ngjarje dy të vërteta

Kush mendon se ka një të vërtetë, gabon. Mund të ketë një diell, një hënë...

Pardon My French

Një emision ku si asnjëherë më parë mendimet dhe fjalët vijnë si në jetë, të...

Pasó

Emisioni më i kërkuar nga të gjithë fanatikët e sportit. Glent Nallbani, Edi Manushi, Redi...

Radio is your friend

Për të pagjumët që kanë nevojë për një mik të orëve të vona. Top Albania...

S’e Kam me Ty

A e keni menduar ndonjëherë sa shumë televizione janë bërë, sa shumë programe, sa e...

Selected by

Përzgjedhur nga Dee Jay-it e Top Albania Radios, mbrëmja e të dielës është e gjitha...

Sot Nuk Është e Hënë

Një nga personalitetet më të respektuar të radios rikthehet pas shumë vitesh për herë të...

TAR Hits

Hitet që bënë Top Albania Radio-n. Muzika dhe Kujtimet janë të lidhura pashmangshmërisht me njëra...

The Top List

Klasifikimi i vetëm i muzikës moderne shqiptare vjen i zgjeruar, tashmë 3 orë në Top...

Vitality Vibes

Ky është një emision që ka për qëllim informacionin mjekësor për dëgjuesit në lidhje me...

Wake Me Up

Nëse dita juaj nis herët, Top Albania Radio e nis bashkë me ju. Muzika më...

Wake Up

Mëngjesi në Top Albania Radio fillon me ‘Wake Up’. Programi i njëkohshëm radio-televiziv i Top...

1këngëx2

Me rastin e 25 vjetorit të Top Albania Radio-s, programi kult “Një Këngë Për Ty”...

A.Live.Night

Ledion Liço rikthehet me skuadrën e tij të Top Awards 2016 duke sjellë emisionin më...

Alo mëkatarë

Kudo të kërkosh, është vështirë të gjesh një emision radiofonik si ky. Është koha të...

Alpha Show

Në 14 Gusht, tek sheshi “Nënë Tereza” do të organizohet koncerti më i madh, që...

Big Brother Special

Me lajmin e mirë që shumë fansa po prisnin, “Big Brother Albania VIP” nis transmetimin...

Big Brother VIP – LIVE nga Tapeti i Kuq

Të gjithë jemi gjithë sy e veshë në natën finale të “Big Brother VIP”. Teksa...

Big Brother VIP Finale Live në radio

Është padyshim fenomeni mediatik i këtij viti, shumë i ndjekur dhe i komentuar. “Big Brother”...

Çdo gjë është ashtu si duket

Pikëvështrimi ynë mbi botën i jep formë mënyrës sesi e përshkruajmë atë. Edhe përmes lentes...

Club Rotation

Top Albania Radio ka qënë gjithmonë në avantguard i muzikës elektronike për më shumë se...

Dilema Sociale

Mëdyshjet shoqërore të kohërave që jetojmë, nga Eno Popi. Pas muajsh shkëputjeje nga Ekrani dhe...

Dita e 8

Njeriu me gjithë problemet e tij: Familja me gjithë problematikat e saj; Shoqeria si një...

Dori Dj’s Night Session

Me një prekje të shkëlqyeshme nën tingujt origjinal të muzikës House, Dori Dj sjell një...

Gangsta Nation

Hip Hop at it’s best. Top Albania Radio ka një traditë të transmetimit të Hip...

HistoGri, Ana e Errët e Historisë!

Në Top Albania Radio vjen një podcast i ri nga Eno Popi dhe Dj Saix....

House Nation Special Edition

Është koha për një tjetër ‘dhuratë’ nga Dori Dj, një nga Dj rezidentë të Top...

Ju Flet Trupi

“Ju Flet Trupi”, emisioni radiofonik mbi gjuhën e trupit… Të gjithë ne, mendojmë se komunikojmë...

Lancio

Lancio është një tjetër emision që ka nisur të transmetohet që në fillimet e Top...

Last Night Of 2023

Programi i natës së fundit të vitit, një tjetër traditë e krijuar nga Top Albania...

Merre me Long Show

Merre Me Long Show është emision i bashkëbisedimit radiofonik ku nëpërmjet satirës trajtohen ngjarjet aktuale...

Ngjarjet që shënuan 2023

2023-shi në 45 minuta! Zhvillimet më të rëndësishme që shënuan vitin e kaluar vijnë të...

Një orë me Frankën

Duket sikur bota është bërë shumë e shpejtë, sipërfaqësore dhe rutina është shndërruar në mbret...

On the mic me Albanën

Zëri i dëgjuesve të radios në valët që dëgjojnë çdo ditë për tema të ndryshme...

Orët

Një histori e pathënë zhduket në harresë. Një histori e vërtetë që thuhet  shndërrohet në...

Oscars

Edicioni i 96-të i Çmimeve Oscar vjen si gjithmonë ekskluzivisht në Top Channel dhe Top...

Pasó – Euro 2020

Pas një sezoni super të suksesshëm në Top Albania Radio gjatë muajve Qershor – Korrik...

Pasó Mondial

Pas një sezoni super të suksesshëm në Pasó’ Euro 2020, Top Albania Radio vjen me...

Propaganda

Emision humoristik i bazuar në improvizim. Emisioni ka për qëllim të shtrëmbërojë realitetin dhe aktualitetin ...

South Outdoor Festival

Festivali më i shumëpritur “South Outdoor Festival” rikthehet edhe këtë vit në Borsh, në jugun...

South Outdoor Festival – Live

“South Outdoor Festival” është një festë e të gjitha aktiviteteve jashtë në natyrë: sportit, kulturës,...

Surprise

Jemi vërtet radio më e dashur dhe më e dëgjuar e shqiptarëve por nuk do...

Swing Marathon

Me Rastin e ditës ndërkombëtare të Jazz-it Top Albania Radio bëhet bashkë me Hemingway Fan...

T-Rocks

Nuk ka rrymë muzikore që përçon me shumë energji, antikonformizëm, rebelim kundër status-quo e sfidim...

Ta Thotë Jonka

Koncepti i sotëm për jetën është totalisht ndryshe nga 10 apo edhe 5 vjet më...

Top 100 Songs Of 2023

Programi traditë i ditës së fundit të vitit rikthehet edhe këtë herë dhe ndoshta ky...

Top 50 Songs From Top Awards

Programi maratonë ditën e fundit të vitit, rikthehet sërish në Top Albania Radio. Ashtu siç...

Top Albania Radio – Vintage

Që në fillimet e saj Top Radio erdhi ndryshe nga radio me të cilën ishin...

Top Albania Radio Special

Kur Akilit, hero i madh grek në luftën e Trojës, iu kërkua të zgjidhte mes...

Top Albania Radio, A love Story

“Dhe sikur” – Dritëro Agolli Dhe sikur në botë ti mos ishe, Do jetoja dhe...

Top Radio Arkiv

Top Albania Radio hap arkivat! Për të gjithë dashamirësit ndër vite dhe dëgjuesit besnikë të...

Youth Power

Në Shqipërinë tonë të vogël, nuk kemi fuqinë për të ndërtuar apo për të shpikur...

Zgjedhje Lokale 2023

Në datat 14 dhe 15 maj, Top Albania Radio ju mban të informuar mbi gjithçka...