Horoskopi mujor • Bricjapi

A mund të tejkalojë 2023 të gjitha pritjet tuaja? Më poshtë, ne shpaketojmë ngjarjet kryesore planetare të vitit dhe zbulojmë se si Universi po promovon rritjen dhe po ju përgatit për sukses!
Saturni i mençur krijon atmosferën dhe ndërsa udhëton me Ujorin rebel midis janarit dhe fillimit të marsit, ju inkurajon të çliroheni nga kufizimet dhe të kapërceni kufizimet. Kur Saturni e kalon pjesën tjetër të vitit në Peshqit e mëshirshëm, falja, mirëkuptimi dhe shërimi përfundimtar janë qëllimi.
Plutoni i vogël bën një kërcim të madh në Ujorin revolucionar në fund të marsit, duke krijuar skenarë që ndryshojnë jetën. Ky është një nga tranzitet më të pritura të dekadës sonë, prandaj jini në vëzhgim për ndryshime të mëdha që të ndikojnë gjërat në një mënyrë të paprecedentë si në nivel personal ashtu edhe në nivel botëror!
Urani revolucionar, lideri i Ujorit novator, për ironi shoqërohet nga Demi konservator dhe praktik gjatë gjithë vitit. Ai gjithashtu promovon largimin nga kufizimet, veçanërisht ato financiare. Eksploroni strategji novator investimesh, por bëjeni këtë duke pasur parasysh afatin e gjatë.
Ndërsa Jupiteri i shtrirë kalon kohë në Dashin e drejtpërdrejtë, spontan midis janarit dhe mesit të majit, jeta ju vjen shumë shpejt dhe fati i mirë është rezultat i drejtpërdrejtë i mosmendimit të tepërt të gjërave. Nga atje, Demi i qëndrueshëm merr radhën e tij si pritësi i durueshëm i Jupiterit, duke ndryshuar plotësisht energjinë e përgjithshme. Ngadalësoni dhe prisni që fati juaj të bëjë të mirën sepse, në gjysmën e dytë të vitit, të gjitha të mirat vijnë tek ata që presin.

Dashuria

Ju i merrni shumë seriozisht përgjegjësitë e marrëdhënies suaj, Bricjap dhe ndërsa hëna e re lind në mes të shkurtit në Peshqit idealistë dhe shtëpinë tuaj të komunikimit, ju keni shumë mendime dhe emocione që rrotullohen në atë kokën tuaj. Ndonëse po, kjo është një energji e ndjeshme, që ju nxit të ndihmoni të ruani paqen dhe të shmangni konfrontimin me çdo kusht, kjo dredhi ju jep gjithashtu aftësinë për të komunikuar në mënyrë intuitive dhe për t’u sinkronizuar me partnerin tuaj në një nivel shpirtëror dhe plan më të lartë. Nëse ka diçka që duhet adresuar, ju e bëni këtë në mënyrën më të dashur dhe më të dhembshur.
Shenja juaj praktike e tokës mund të mos jetë më romantike, por kur perëndesha e dashurisë Venusi partneritet me shenjën emocionale të ujit Gaforre dhe zonën tuaj të marrëdhënies në fillim të majit, ju jeni gati të rritni përpjekjet tuaja. Do të kërkoni një bashkim harmonik dhe të ekuilibruar me partnerin tani, dhe do të jeni të gatshëm të ngriheni në pjatë dhe (nga gulçim!) ndoshta edhe t’i vendosni ato në radhë të parë për një ndryshim. Nëse keni qenë të kyçur në një betejë të vazhdueshme vullnetesh kohët e fundit, jeni gati të lini mënjanë nevojat tuaja dhe të bëni kompromis, që është një hap i mrekullueshëm në drejtimin e duhur.
Hëna e plotë dhe eklipsi hënor në shenjën tjetër të tokës Demi dhe shtëpia juaj ekspresive e kënaqësisë në fund të tetorit ju dërgojnë në një udhëtim emocional me slitë. Kjo është një kohë e shkëlqyeshme për të ngadalësuar dhe për të qenë të durueshëm kur bëhet fjalë për të ngritur ndonjë çështje të re në marrëdhënie. Ju jeni padyshim më argëtues dhe më pak i frenuar se zakonisht, por ka gjëra serioze që shfaqen në sfond që nuk mund t’i injoroni. Mundohuni të mos përdorni një zbavitje për blerje për të maskuar atë që po ndodh në të vërtetë. Shpenzimi i parave së bashku është argëtues, por ndonjëherë është thjesht një shpërqendrim nga përballja me atë që po ndodh në të vërtetë gjatë kësaj feje.

Seksi

Konsideroni vitin 2023 si vitin tuaj për të dalë nga zona juaj e rehatisë seksuale duke eksploruar pozicione të reja, lodra dhe më shumë me një partner të besuar, Bricjapin. Ai udhëtim do të fillojë me forcimin e lidhjeve emocionale në marrëdhëniet tuaja gjatë hënës së plotë në Gaforre më 6 janar. Përdoreni këtë hënë të plotë si një kohë për të ardhur në paqe me atë që dëshironi dhe keni nevojë nga partnerët tuaj brenda dhe jashtë dhomës së gjumit, e cila nga ana tjetër do t’ju ndihmojë të ndiheni më të qetë duke kërkuar atë që dëshironi gjatë seksit.

Karriera

Me planetin tuaj sundues Saturnin që drejton qëllimet dhe motivimin tuaj, pozicioni i tij në Ujor për dy muajt e parë të vitit ju jep pak më pak kontroll, por ofron shumë më tepër liri për të eksploruar mendime dhe ide novatore dhe eksperimentale që lidhen me karrierën tuaj. Rrjetëzimi do të jetë gjithashtu shumë i rëndësishëm, Bricjap, dhe ju do të dëshironi të luani aftësitë dhe talentet tuaja unike kur flisni për biznes. Si një Bricjap i rreptë, por i lëvizshëm lart, ju prireni të ndiqni rregullat dhe nuk doni të dilni shumë larg kufijve, por ky ndikim rebel ju bën të provoni gjëra të reja dhe të eksperimentoni me opsione të ndryshme për të gjetur suksesin tuaj më të madh në karrierë.
Nëse jeni duke kërkuar për një punë këtë vit, prisni të shihni shumë mundësi të kalojnë rrugën tuaj kur Marsi të kalojë kohë me negociatorin Peshorja dhe zonën tuaj të karrierës duke filluar nga fundi i gushtit. Nëse jeni të gatshëm të merrni iniciativën tani, mund të krijoni disa kontakte të shkëlqyera profesionale. Ju e dini se çfarë meritoni, por gjithashtu jeni të gatshëm të bëni kompromis për pozicionin e duhur. Sigurohuni që t’i tregoni punëdhënësve të mundshëm se jeni të gatshëm të bëni atë që duhet për t’i bërë gjërat të funksionojnë.
Dielli shkëlqen në shenjën tuaj serioze dhe të disiplinuar në fund të dhjetorit, kështu që festimi i ditëlindjes suaj mund të mos jetë në listën tuaj të prioriteteve nëse keni ende shumë qëllime dhe afate që dëshironi të arrini. Etika juaj e punës është e admirueshme, por ta vendosni veten të fundit nuk është e drejtë. Puna juaj e palodhur meriton të shpërblehet, dhe ka mënyrë më të mirë për ta bërë këtë sesa të shpenzoni veten? Shpenzimi i një pjese të parave të fituara me vështirësi për diçka që vërtet dëshironi është një mënyrë fantastike për të përfunduar vitin.

Shëndeti

Dielli do të jetë në një sektor intensiv deri më 22 Janar, kështu që planifikimi i një detoksikimi të shkurtër për këtë kohë mund të nënkuptojë se është efektiv si në nivel fizik ashtu edhe në atë emocional.
Sigurohuni që të pini shumë ujë dhe të hani sallata dhe fruta të freskëta. Dhe jepini vetes sa më pak për të bërë në ditët që po e bëni këtë. Do ta vlerësoni se sa e mrekullueshme ju bën të ndiheni një ose dy ditë pasi të keni mbaruar.
Kjo është gjithashtu një kohë e mirë për të ushtruar për kënaqësi. Nëse e doni shëtitjen ose biçikletën malore, Bricjap, shkoni për të. Do të jeni në formë dhe do të kënaqeni në të njëjtën kohë.