Horoskopi mujor • Luani

Si shenjë e sunduar nga dielli i guximshëm dhe i zjarrtë, nuk është çudi që ju pëlqen të jeni në qendër të vëmendjes dhe të thithni çdo rreze suksesi që ju shkëlqen. Dhe me këtë zjarr kozmik që ndriçon zonën tuaj të krenarisë për punën tuaj për të filluar vitin, Luan, aftësia juaj për t’u përqëndruar në detajet kryesore duhet të sjellë vëmendje pozitive në rrugën tuaj. Aftësitë tuaja organizative janë gjithashtu të nivelit të lartë tani, gjë që ju ndihmon të renditni dhe të hidhni gjërat që nuk janë më të nevojshme. Reduktojeni, ripërdorni dhe ricikloni!
Saturni punëtor dhe serioz do ta fillojë vitin në shtëpinë tuaj të partneritetit, i cili mund të sjellë pjesën e tij si në sfida ashtu edhe në mundësi për rritje. Ndërsa lidhjet që ju lidhin me një person të rëndësishëm në jetën tuaj testohen, kjo mund të nxjerrë në pah pasiguri të thella për veten, personin tjetër dhe marrëdhënien tuaj. Në fillim të marsit, Saturni zhvendoset në zonën tuaj të rigjenerimit, duke treguar se një transformim ose përparim është në rrugën e tij. Çdo vështirësi që përjetoni tani ka të ngjarë të jetë thellësisht intime dhe personale. Të gjitha gjërat e cekëta ose të parëndësishme injorohen ndërsa përqendroheni në gjërat e rëndësishme.
Koha juaj e preferuar e vitit vjen gjithmonë nga fundi i korrikut deri në fund të gushtit, sepse kjo do të thotë se së shpejti do të festoni ditëlindjen tuaj. Gjithmonë jeta festive e festës, disponimi juaj i këndshëm, i gjallë i bën të gjithë të buzëqeshin dhe të duan të jenë pranë jush. Kjo bukuri e shenjës së Luanit është në fuqi të plotë këtë muaj dhe nuk jeni kurrë më të lumtur se kur mund të shprehni se kush jeni në të vërtetë dhe të keni miq dhe të dashurit jo vetëm që ju pranojnë, por ju festojnë për këtë.

Dashuria

Si një luan mbretëror, ju pëlqen të përkëdheleni dhe të viheni në një piedestal, ndaj a është e tepërt të kërkoni që partneri juaj t’ju adhurojë këtë vit?! Epo, siç rezulton, Venusi romantik do të jetë në shtëpinë tuaj të partneriteteve harmonike gjatë pjesës më të madhe të janarit, kështu që partneri juaj mund të jetë shumë i disponueshëm për të bërë gjithçka që duhet për t’ju bërë të lumtur! Paqja dhe kënaqësia janë dy qëllimet kryesore të këtij partneriteti romantik kozmik dhe puna drejt kënaqësisë së ndërsjellë duhet të jetë fokusi juaj.
Afërdita kalon kohë në shenjën tuaj duke filluar nga fillimi i qershorit, duke e mbushur jetën tuaj të dashurisë me ngrohtësi të vërtetë dhe kërkimin e kënaqësisë. Ti mendon shumë për veten tani, sigurisht, por pse jo? Ju jeni simpatik, me vetëbesim dhe për këtë arsye jashtëzakonisht i dëshirueshëm, gjë që duhet ta bëjë partnerin tuaj të ndihet me fat që është me ju, apo jo? Megjithatë, Luani, Afërdita shkon në retrogradë ndërsa është ende në shtëpinë tuaj të parë kërkuese në fund të korrikut, gjë që mund ta bëjë të vështirë ruajtjen e intensitetit tuaj romantik. Kur gjërat nuk shkojnë saktësisht siç është planifikuar, sigurohuni që të merreni me pasojat së bashku në vend që të mbyllni njëri-tjetrin.
Dielli që po largohet hyn në Akrepin introvert në fund të tetorit, duke theksuar jetën tuaj në shtëpi, sigurinë dhe zonën familjare. Të kalosh kohë të qetë me bae tingëllon mirë tani, dhe me kënaqësi do ta ndërronit ecjen në tapetin e kuq me një natë në shtëpi, të përqafuar në divan së bashku dhe duke parë filmin tuaj të preferuar, ndërsa me lojëra i hidhni kokoshka njëri-tjetrit. Është mirë që edhe pse jeni një djallues i pranuar i vëmendjes, mund të jeni po aq të lumtur kur kamerat janë të fikur dhe jeni vetëm ju të dy.

Seksi

Luan, jeta juaj seksuale do të jetë tepër unike në vitin 2023 – për sa kohë që qëndroni të bazuar në realitet dhe nuk humbisni shumë në fantazi. Viti hapet me një hënë të re në Ujorin më 21 janar, duke ju dhënë një energji flirte. Disa dridhje ujore dhe të dhembshura të Peshqve në dy muajt e ardhshëm – veçanërisht, hëna e re në Peshqit më 20 shkurt dhe Saturni që hyn te Peshqit më 7 Mars – shtojnë një thellësi në lidhjet tuaja, gjë që përkthehet edhe në seks më intensiv. Por kini kujdes: me hyrjen e Plutonit në Ujor në fund të marsit, dëshira juaj për angazhim do të intensifikohet.

Karriera

Ju jeni një nga shenjat më të ndezura, Luan, dhe nuk hezitoni t’i bëni të ditur botës se po, ju doni pak para! Ajo jo vetëm që ju ofron dhuratën që dëshironi, por gjithashtu ju ndihmon të qëndroni në prirjet aktuale dhe të krijoni atë përshtypje të parë të mahnitshme dhe shumë të rëndësishme. Dhe me Uranin gjithnjë në ndryshim që ende udhëton me shenjën e qëndrueshme të tokës Demi dhe zonën tuaj të karrierës këtë vit, ju do të keni sukses duke ndjekur një rrugë karriere shumë unike dhe të veçantë. Ky është një sinjal për ju që të krijoni hapësirën tuaj në botë, sepse gjërat pozitive janë të lidhura me talentet, aftësitë dhe aftësitë tuaja unike.
Jupiteri, planeti i fatit, do të kalojë kohë në shtëpinë tuaj të udhëtimit dhe zgjerimit deri në mes të majit, kështu që në pjesën e parë të vitit disa mundësi të mëdha fati vijnë nga mbajtja e mendjes së hapur. Shkuarja në vende të ndryshme dhe përjetimi i kulturave të ndryshme mund t’ju hapë vërtet sytë drejt ideve të reja për të fituar para, dhe duke marrë një shans për gjërat që mësoni gjatë këtij tranziti çon në disa pushime me fat shumë interesante dhe fitimprurëse.
Afërdita, perëndesha e parasë, është në partneritet me Peshoren diplomatike dhe shtëpinë tuaj të tretë të komunikimit në mes të nëntorit, duke ju dhënë disa fuqi ekstreme të negocimit dhe bindjes! Fraza “ju mund t’i shisni qumësht një lope” është shumë e përshtatshme tani, dhe nëse jeni në shitje të çfarëdo lloji, kjo mund të jetë periudha juaj më e madhe e vitit. Aftësitë tuaja të shkëlqyera të komunikimit të kombinuara me ndjenjën tuaj të natyrshme të karizmës ju ndihmojnë të parashtroni idetë tuaja të biznesit ose të bisedoni me klientët për të blerë gjëra që ju japin disa komisione mjaft të mira.

Shëndeti

Dielli në shenjën tuaj deri më 22 Janar është një tregues i madh i shëndetit dhe mirëqenies më të mirë. Prania e tij këtu sjell një shans për t’u shëruar nga çdo problem që mund të keni. Dhe nëse po kaloni diçka afatgjatë, Luan, së shpejti mund të filloni të ndiheni më mirë ndërsa shpirti juaj rritet.
Me Venusin bukuroshe që lëviz në shenjën tuaj në datën e njëmbëdhjetë, do të jeni të etur që të dukeni më mirë. Kjo mund t’ju inkurajojë të ushtroheni më shumë dhe ndoshta të shikoni se çfarë hani. Nëse jeni të etur për t’i bërë përshtypje dikujt, kjo gjithashtu mund të veprojë si një katalizator për t’u dukur dhe për t’u ndjerë përrallor.