Celebrities Gossip Showbiz Sport

Legjenda e Spanjës, Iker Casillas bën deklaratën e papritur: ‘Unë jam homoseksual!’

Pak minuta më parë legjenda e Spanjës dhe Real Madridit, Iker Casillas, ka bërë një postim në rrjetin e tij social Twitter ku shprehet se është homoseksual. Ish-portieri shkroi:

Shpresoj të më respektoni: Unë jam homoseksual.

E gjithë kjo vjen pak më shumë se një vit pasi ai u nda nga gruaja e tij. Portieri dhe prezantuesja dhe modelja Sara Carbonero pranoi se dashuria e tyre kishte kishte marrë një tjetër drejtim në mars të 2021-shit, por tha se do të qëndronin pranë për të vazhduar ‘punën e mrekullueshme’ të rritjes së dy fëmijëve të tyre. Casillas u përball menjëherë me mesazhe mbështetjeje, duke përfshirë ish-bashkëlojtarin e Spanjës, Carles Puyol, i cili shkroi në Twitter:

Është koha për të treguar historinë tonë, Iker. 

Tweet-i i Casillas vjen vetëm disa ditë pasi ai mohoi thashethemet që e lidhin atë me Shakirën – e cila vetë së fundmi u nda nga partneri i futbollistit Gerard Pique. Casillas dhe ish-gruaja e tij u puthën në një moment të mrekullueshëm në transmetim gjatë një interviste pas ndeshjes pasi Spanja fitoi Kupën e Botës dhe e kanë ndihmuar njëri-tjetrin shumë gjatë martesës së tyre pesëvjeçare. Ish-reprezentuesi spanjoll Casillas, të cilit iu desh të linte futbollin pas një ataku në zemër, ku në atë kohë në një postim në rrjetin social Instagram shkroi:

Si Sara dhe unë ndihemi jashtëzakonisht krenarë për familjen që jemi dhe që kemi ndarë një dashuri që na ka mbushur me lumturi. gjatë gjithë viteve që jemi bashkë. Sot dashuria jonë si çift merr rrugë të ndryshme, por jo të largëta, pasi ne do të vazhdojmë së bashku në detyrën e mrekullueshme për të vazhduar të jemi prindër të përkushtuar siç kemi qenë deri tani. Ky është një vendim i mirëmenduar, të cilin e kemi marrë me marrëveshje të ndërsjellë.