Celebrities Fashion Magazine

Rihanna dhe barku i saj i rrumbullakosur janë imazhi i një fushatë të re të Louis Vuitton, kjo falë Pharrell William!

Fushata e parë e Pharrell William për yjet e markës franceze solli Rihanna-ën dhe ajo debutoi të enjten në një billbord gjigant në anën e Musée d’Orsay në Paris, përballë Senës. Ylli i muzikës vesh një këmishë lëkure në një çek Damier me piksel që është vetëm pjesërisht i kopjuar, duke ekspozuar gungën e saj të shtatzënisë. Krahët e saj janë të ngarkuar me artikuj lëkure në monogramin e firmës së Vuitton, por në një sërë ngjyrash kryesore, duke përfshirë të kuqe, të verdhë dhe jeshile.

Williams ka pozuar para billbordit dhe e ka postuar në Instagram, ku numëron 14.6 milionë ndjekës. Mbishkrimi thotë, “Moda për burrat Louis Vuitton, Pranverë-Verë 2024”. Ai mblodhi shpejt më shumë se 77,000 pëlqime.E kontaktuar nga WWD, një zëdhënëse e Vuitton konfirmoi se ka një fushatë të re me Rihanna, por nuk pranoi të jepte detaje ose imazhe të tjera.

Williams është planifikuar të zbulojë koleksionin e tij të parë për centralin luksoz më 20 qershor, ditën e hapjes së Javës së Modës për Burrat në Paris. Ngjarja e pritur me padurim pritet të jetë një pikë kryesore e vitrinës së veshjeve për meshkuj, e planifikuar të zgjasë deri më 25 qershor.

Sipas burimeve, ekrani do të shpaloset në urën Pont Neuf që fillon në këmbët e selisë së Vuitton në Paris. Emërimi i muzikantit amerikan në Vuitton çimentoi pozicionimin e tij si një markë “kulturore” dhe shënoi vendimin e parë të madh nga Pietro Beccari që kur ai mori detyrën si kryetar dhe shef ekzekutiv i Louis Vuitton më 1 shkurt. Pozicioni kishte mbetur i paplotësuar që nga vdekja e parakohshme e paraardhësit të William, Virgil Abloh, në nëntor 2021.