Celebrities Gossip Showbiz

Chiara Ferragni dhe Fedez u ndanë! Reperi u largua nga shtëpia të dielën e kaluar!

Chiara Ferragni dhe Fedez janë ndanë. Reperi u largua nga shtëpia të dielën e kaluar.  Shkaku i ndarjes ishin problemet e fundit ligjore të biznesmenes dhe influencueses. Dagospia shkruan:

Që nga Sanremo e vitit të kaluar, historia e dashurisë mes të dyve kishte plasur, por ndikuesja kishte shtyrë çdo vendim për të qëndruar pranë burrit të saj të sëmurë. Megjithatë, kur e gjeti veten në vështirësi, Fedez u tregua më pak bujar, duke e akuzuar se problemet e saj ligjore po ndikonin negativisht në biznesin e saj. Një lojë akuzash në të cilën Fedez ngriti tonin e konfliktit ndërsa ajo u përpoq të mbante situatën nën kontroll. Më pas reperi me asistentin e tij iku në Majami dhe më në fund u largua nga shtëpia.

Historitë e fundit të Fedez në Instagram (që datojnë nga e mërkura, 21 shkurt) duket se janë publikuar nga një vend tjetër përveç apartamentit luksoz të CityLife në Milano, në të cilin ish-çifti u transferua nëntorin e kaluar. Në orët e fundit, Ferragni ka publikuar dy histori të cilat, në dritën e lajmeve, duket se sugjerojnë një ndryshim. Në fakt, sipërmarrësi ndau një imazh të një libri me një dedikim:

Në jetë, fitorja dhe humbja do të ndodhin të dyja. Ajo që nuk është kurrë e pranueshme është të ndalosh.

Dhe pastaj një sekondë, e cila lexon:

 Fuqia nuk është atje jashtë, por është brenda teje.

Dhe më pas një video në të cilën ajo bën pilates me reformatorin, në shtëpi, e publikuar në rrjetet sociale kur lajmi i ndarjes ishte tashmë në domenin publik.

Historia e dashurisë, martesa, dy fëmijët
Ferragni dhe Fedez ishin të martuar për pesë vjet: çifti tha “po” më 1 shtator 2018 në Noto, Siçili, para miqve dhe familjeve të tyre përkatëse. Të dy kishin tashmë fëmijën e tyre të parë, Leone, i lindur më 19 mars të të njëjtit vit. Pothuajse tre vjet pas dasmës, më 23 mars 2021, lindi vajza e tyre Vittoria Lucia Ferragni.

Ajo që ndezi shkëndijën mes të dyve ishte kënga (nga Fedez dhe J-Ax), kënga hit e verës 2016.Kështu të dy filluan të njiheshin me njëri-tjetrin dhe më pas të dilnin. Fotot e para publike të çiftit janë të shtatorit 2016: një ekskluzive nga revista javore “Chi” e cila i shfaqte të dy në darkë në restorantin e “Palazzo Parigi Hotel & Grand Spa” në Milano, ku jetonte influencuesi. Fotoja e parë së bashku në rrjetet sociale mbërriti një muaj më vonë, një foto e tyre së bashku të veshur me të njëjtën xhup, e cila mban shkrimin: “Unë nuk jam reper”. Pjesën tjetër e pamë të dokumentuar me kujdes në të dy rrjetet e tyre sociale: takimet në distancë, mes Italisë dhe Shteteve të Bashkuara (ku ajo jetoi një pjesë të mirë të vitit), konsolidimin e historisë deri në propozimin për martesë, në 7 maj 2017 (dita e ditëlindjes së tridhjetë të Chiarës) gjatë një koncerti të Fedez në Verona Arena. Me një këngë kushtuar asaj i kërkoi dorën para mijëra njerëzve. “Nuk na duhen unaza për të na mbajtur bashkë, por të pyesim se çfarë do të të pyes, ndoshta po”, tha ai duke i vënë unazën në gisht.