Celebrities Music Showbiz

Dua Lipa dhe reperja e njohur Megan Thee Stallion bashkojnë forcat dhe sjellin bashkëpunimin e tyre që po thyen rekorde!

Këngëtaret e njohura Dua Lipa dhe Megan Thee Stallion publikuan një bashkëpunim të ri të premten, së bashku me një video muzikore shoqëruese që u konceptua nga Megan dhe me regji nga Dave Meyers. Në klip, Dua Lipa, 26 vjeç dhe Megan frymëzohen nga Hansel dhe Gretel dhe tema të tjera fantazie, duke mirëpritur një dyshe burrash që nuk dyshojnë në strofkën e tyre përfundimisht duke i joshur ata drejt vdekjes.

Lipa dhe Megan fillimisht ngacmuan publikimin e bashkëpunimit në një seri postimesh në Instagram në fillim të javës. Ndërsa bisedonte me Zane Lowe në “Apple Music 1”, Megan foli për këngën dhe mënyrën se si u shfaq.

Unë po i shoh të gjithë duke bërë mashup këngët me mua dhe Dua-n dhe më pëlqen. Kjo tingëlloi shumë mirë. Ne duhet ta bënim një këngë.

Duke vënë në dukje se ajo ra në kontakt me Lipën për të bashkëpunuar, Megan shpjegoi:

Unë thashë, “Dua, dua shumë që të bëjmë një këngë, por duhet të gjej atë ritmin e duhur. Duhet të jetë perfekt.” Kështu që unë nuk i dërgova asaj asnjë këngë. Prita derisa të kisha të përsosurën dhe ndihem sikur të dyja arritëm në një marrëveshje reciproke se ishte madhështi dhe tani morëm hitin.

Puna me Lipën, tha Megan, ishte një përvojë si asnjë tjetër. Ajo gjithashtu sfidoi supozimet që ajo kishte bërë për artisten me origjinë shqiptare. Megan gjithashtu i tha Lowe se ajo ka punuar shumë për të krijuar konceptin për videon “Sweetest Pie”.

Unë nuk do të bëja vetëm një këngë me Dua Lipën dhe [mos] bëja një video, kështu që sigurisht që ka një video. Dhe është kaq zjarr. Unë fjalë për fjalë, ashtu siç u ula në këngë, më duhej të ulesha në konceptin e videos. E dija saktësisht se si doja të dukej. Ndjehem sikur të gjithë e dinë, më pëlqen fantazia dhe më pëlqen tmerri në të njëjtën kohë. Kështu që kur e shohin, ndihem sikur do të jetë.

Lipa aktualisht është në turneun e saj “Future Nostalgia”, për të cilin Megan do të shfaqet si hapëse në data të caktuara të ardhshme. Megan do të shfaqet në skenë gjatë ndalesave të turneut të Lipës në Denver, Kolorado; Tulsa, Oklahoma dhe Phoenix, Arizona.