Celebrities Film & Tv Showbiz

Ekskluzive/Sardi Strugaj konfirmon se do të jetë pjesë e “Dancing With The Stars”!

Dancing with the Stars”, show magjik i kërcimit do të nisë shumë shpejt në Top Channel. Programi më popullor i kërcimit në botë, me patentë të BBC, do të jetë ekskluzivisht në Top Channel, ku pritet të ketë emra mjaft të njohur të showbiz-it.

Ditën e sotme konfirmohet zyrtarisht një tjetër emër. I ftuar në “Wake Up”, këngëtari dhe kantautori i njohur Sardi Strugaj bëri të ditur se ai do të jetë pjesë e kësaj gare të madhe kërcimi.

Si të erdhi ftesa dhe si e përjetove?

Kur më erdhi ftesa ishte emocioni i parë padyshim, por duhet ta mendoja a isha personi i përshtatshëm për kërcim. Më pëlqen shumë si eksperiencë. Kur u futa në prova e pashë që nuk jam fare mirë. Por balerina ime, Erisa është treguar me një durim që ia kam zili. Nuk jam akoma gati, por po bëhem gati. Nuk jam shumë person i kamerave, vihem pak në siklet. Këtë do shohin njerzit, do më shohin para kamerave, në siklet, duke tundur belin.

A po e ndjen konkurrencën me emrat që janë bërë publik deri tani?

Nuk dua ta them kështu, por nuk më ka hyrë ende konkurrenca. Ia kalojmë shumë mirë bashkë dhe po shohim këtë pjesën e bukur. Kam hyrë për eksperiencën, sfidën. Secili nga ne hyn që ta sfidojë veten sepse nuk është fusha e asnjërit. Pastaj do të doja që ta fitoja. Por nuk është kjo gjëja e rëndësishme. E rëndësishme është që t’ia kalosh mirë.

Si e kanë pritur njerëzit e tu të afërt këtë lajm?

Jam munduar ta mbaj sa më sekrete. Kanë qenë një pjesë të surprizuar, një pjesë mezi e presin. Motra ime më menaxhon dhe ajo fillimisht është ajo që më shtyn.

Si të janë dukur konkurrentët e edicionit të kaluar?

Ka pasur disa konkurrentë që më kanë pëlqyer. P.sh. Elhaida dhe Arditi kërcenin shumë bukur dhe shpesh ishte e vështirë të kuptoja a ishin profesionistë apo jo. Pastaj më ka pëlqyer Sara me këtë rrugëtimin që bëri, që erdhi duke u rritur. Po ashtu Megi për të njëjtat arsye. Dua të përmend dhe Salsanon dhe Islin. Ka qenë kast shumë i mirë vjet, edhe këtë vit do të jetë kast shumë i mirë.