Celebrities Film & Tv Showbiz

‘Fiksimi’ i të gjithëve, ja të famshmit që duan të bëhen pjesë e serialit “The White Lotus”!

Seriali “The White Lotus” ka qenë i preferuari i të gjithëve që nga premiera e tij në 2021 dhe Bette Midler është një nga shumë yje që do të donin të bëheshin pjesë e tij. Ylli i “First Wives Club” tha për ‘Variety’ në një intervistë të shkurtit 2023 se:

Krijuesi i serialit Mike White tallet me llojin më të keq të njerëzve, njerëzit me të drejtë dhe të pasur që sillen keq. Të gjithëve u pëlqen t’i shohin ata të kenë pamjen e tyre. Më pëlqen shumë kjo. Është saga e madhe e të pasurve dhe atyre që nuk kanë, e cila është e përjetshme. Unë prirem të shikoj gjërat që janë – nuk dua të them shpresëdhënëse – por më pëlqen të qesh. Më pëlqen të qesh, por thjesht nuk ka mjaft të qeshura. Kështu që unë me të vërtetë kërkoj gjërat që më bëjnë të qesh.

“The White Lotus” u shfaq premierë në korrik 2021 në HBO dhe vepron si një serial antologjik satirik. Shfaqja gjurmon të ftuarit dhe punonjësit e resortit në një javë gjatë qëndrimit të tyre në një vendpushim imagjinar teksa ata lëshojnë impulset e tyre më të këqija dhe më të privilegjuara. Dy sezonet e para, të cilat u xhiruan në Hawaii dhe Siçili, respektivisht, morën vlerësime për shkrimet dhe performancat e tyre, duke marrë në shtëpi gjithsej 11 Emmy dhe çmime të tjera të panumërta mes tyre.

Në nëntor 2022, shfaqja u rinovua për një sezon të tretë. Pas përfundimit të sezonit të dytë muajin pasardhës, White ndau gjatë emisionit special të HBO Max Unpacking S2 E7 se pjesa tjetër mund të zhvillohet në Azi dhe të përqendrohet te “vdekja, feja dhe spiritualiteti lindor”. Ai shpjegoi:

Sezoni i parë ka nxjerrë në pah paratë, dhe më pas sezoni i dytë është seksi. Mendoj se sezoni i tretë do të ishte ndoshta një vështrim satirik dhe qesharak për vdekjen, fenë dhe spiritualitetin lindor. Duket sikur mund të jetë një atmosferë e pasur për të bërë një tjetër raund në “White Lotus”.

Hayden Panettiere

Për shkak të suksesit të jashtëzakonshëm kritik dhe popullaritetit të pamohueshëm, të famshëm kanë shprehur hapur dëshirën për t’iu bashkuar kastit në sezonet e ardhshme. Hayden Panettiere tha për ‘E!News’ në mars 2023 se një rol në shfaqje ishte në krye të listës së detyrave të saj pas kthimit në botën e aktrimit për “Scream VI”.

Kur erdhi puna për mënyrën se si ajo mund ta shihte veten duke u përshtatur në universin e “The White Lotus”, aktorja e “Nashville” përmendi karakterin e famshëm të Jennifer Coolidge, Tanya McQuoid – një rol që bëri që ylli i “Legally Blonde” të fitonte çmime Emmys, Critics Choice Awards dhe Golden Globe. Panettiere shtoi se Tanya e Coolidge ishte personazhi i saj “i preferuar” në shfaqje dhe do të ishte e gatshme të bënte çdo gjë që përfshin yllin e “American Pie”.

Ajo është e preferuara ime, unë e dua atë. Unë do të bëj çdo gjë për të – do t’i mbaj çantë, do t’i fshij këpucët, do të jem engjëlli i saj mbrojtës, do të jem fëmija i saj i humbur prej kohësh. Unë do të jem çfarëdo që ajo do që unë të jem.

James Marsden

Aktori i “Dead to Me”, i cili është shok i ngushtë me White dhe producentin Dave Bernad tha për ‘E!News’ në janar 2023 se ai do të donte të merrte pjesë në “The White Lotus”.

Kjo është një nga shfaqjet e mia të preferuara. Ky është një nga serialet që unë e kam ndjekur nga afër.

Sheryl Lee Ralph

Kur u pyet nga ‘E!’ në janar 2023 nëse do të ishte e interesuar të bashkohej me kastin e hitit të HBO, ylli i “Abbott Elementary” u përgjigj:

Oh, zemër, të lutem. Më telefononi, mos kini frikë të më telefononi.

Jamie Lee Curtis

Kur Haley Lu Richardson – e cila portretizoi Portia-n në sezonin e dytë të serialit – bëri fushatë që aktorja e “Halloween” të luante në sezonin e tretë të “The White Lotus” në SAG Awards 2023, Curtis ra dakord pa hezitim, pavarësisht se nuk ishte shumë e njohur me serialin.

Po. Unë as nuk e di se çfarë është, por do ta bëj.

Kur Richardson shpjegoi se ishte filmuar në “vende të bukura në mbarë botën”, ylli ishte më se e bindur.

Më dërgo një mesazh në Twitter. Ose çfarëdo tjetër.

Bette Midler

Ylli i “Beaches” i tha ‘Variety’ në shkurt 2023 se ajo do t’i bashkohej kastit të “The White Lotus” kryesisht për shkak të talentit të White në shkrim.

Mike White tallet me njerëzit më të këqij, njerëzit me të drejtë të vërtetë dhe të pasurit që sillen keq. Të gjithëve u pëlqen t’i shohin ata duke u shfaqur. Më pëlqen shumë kjo. Është saga e madhe e atyre që kanë dhe që nuk kanë, që është e përjetshme. Unë prirem të shikoj gjërat që janë – nuk dua të them shpresëdhënëse – por më pëlqen të qesh.

Pamela Anderson

Drew Barrymore pyeti yllin e “Baywatch” gjatë një paraqitjeje në shkurt 2023 në ‘The Drew Barrymore Show’ nëse ajo ishte në dijeni të fushatës së fansave për ta marrë atë në serial.

Kam dëgjuar për të. Nuk mund ta shoh në Kanada sepse aplikacioni im HBO nuk funksionon sepse ID-ja ime e Apple është amerikane. Dua ta shikoj… Kam dëgjuar që të gjithë e duan dhe është çmenduri. Unë jam gati për çdo gjë.

Ylli i “Never Been Kissed”, nga ana e saj, e quajti “The White Lotus” një “kryevepër”, duke e shtyrë Anderson të sugjeronte që dyshja të shkonin së bashku në shfaqje dhe të luanin si motra.

Po. A duhet ta thërrasim Mike White? Ndoshta duhet ta thërrasim.

Jennifer Aniston

Aktorja e “Friends” ndau adhurimin e saj për Coolidge në një intervistë të marsit 2023 me ‘Extra’, duke shtuar se asaj do t’i pëlqente të bashkohej me kastin e hitit të HBO. Po atë muaj, Aniston i tha ‘E!News’ se ajo ishte e “fiksuar” pas shfaqjes.