Celebrities Gossip Showbiz

Gruaja e Dani Alves sulmon gazetarët: “Ata janë qenie njerëzore të tmerrshme”!

Joana Sanz ka kritikuar shtypin pasi u rrethua nga gazetarët pas mbërritjes së saj në Madrid. E vetmja strehë e sigurt për Sanz aktualisht është puna e saj, në të cilën ajo po rritet me hapa të mëdhenj. Pasi bëri të ditur edhe lajmin tragjik se nëna e saj ka ndërruar jetë, bashkëshortja e Dani Alves ka parë që jeta e saj të ndryshojë tërësisht muajin e fundit.

Ka qenë i tillë zhgënjimi i saj, saqë në rrjetet sociale ka sulmuar gazetarët, pasi beson se po mundohen ta “lëndojnë”, duke theksuar se nuk ka empati ndaj saj.

Shtypi që më priti mua janë qenie njerëzore të tmerrshme. Shpresoj se ata mund të flenë natën me atë barrën e ndërgjegjes.

Kujtojmë gjithashtu se bashkëshortja e Dani Alves shkruajti një letër emocionuese në Instagram për të kujtuar nënën e saj. Ajo vjen ndërsa Dani Alves është ende në burg pa lirim me kusht në pritje të gjyqit në të cilin ai akuzohet për përdhunim. Burgimi i tij erdhi kur u kthye në Spanjë për të marrë pjesë në funeralin e nënës së Sanz. Në postimin e saj në rrjetin e saj social kishte shkruar:

Sot, një muaj më parë m’u desh të merrja vendimin më të vështirë të jetës sime, të të lë të shkosh. Kam ende ndjenjën se kur të kthehem në shtëpi, do të më përshëndesësh me emocion. Më dhemb shumë të të nuhas dhe të mos të dëgjoj, kam shumë nevojë për përqafimet e tua, të të shoh duke qeshur apo kërcyer… Kam nevojë për gëzimin tënd. Më ke thënë të mos qaj dhe të premtoj se po bëj çmos që të mos qaj. Kam ditët e mia më të gjalla, por ai i ftohtë i brendshëm, më shoqëron gjithmonë… Dhe ndonjëherë, më thyen në mijëra pjesë. Ndihem kaq e vetmuar, e dini? Më ke thënë se kudo që të jem do të jesh me mua, por nuk të ndjej. Shumë njerëz mund të më duan dhe unë e vlerësoj atë, por dashuria e një nëne është vërtet unike.