Celebrities Gossip Showbiz

Kate Middleton del nga spitali, si është gjendja e Princeshës së Uellsit tani?!

Familja mbretërore britanike kishte 14 ditë që priste që kur u zbulua lajmi se Kate Middleton, Princesha e Uellsit, u shtrua në spital për shkak të komplikimeve në bark nga e cila tashmë po merr veten dhe ndodhet në shtëpinë e saj në Windsor. Siç zbulohet nga Kensington Palace, mbretëresha e ardhshme do të vazhdojë të qëndrojë në shtëpi pas operacionit dhe, sipas deklaratës, ajo tashmë është në rrugën e duhur për ta bërë këtë.

Kjo i jep fund dy javëve të thashethemeve të vazhdueshme për gjendjen shëndetësore të gruas së Princit William, të cilat çuan në spekulime për shëndetin e princeshës dhe nëse familja mbretërore britanike po fshihte disa detaje.

Madje u zbulua se javën e kaluar Mbreti Charles III vizitoi Kate Middleton në një klinikë në Londër ku të dy janë pranuar. Në rastin e monarkut, t’i nënshtrohej trajtimit për një prostatë të zmadhuar që e detyroi të ndiqte kontrollet e mëtejshme mjekësore.

Megjithatë, Kensington Palace nuk sqaroi shkallën e dëmtimit të Princeshës së Uellsit, e cila supozohet të jetë mjaft e rëndësishme që axhenda e saj të ndalet të paktën deri për Pashkë. Pikërisht atëherë, sipas raportimeve nga mediat online dhe lajmet që qarkullojnë, Kate do të jetë në gjendje të rifillojë detyrat e saj zyrtare.

“Princi dhe Princesha dëshirojnë të falënderojnë të gjithë ekipin në Klinikën e Londrës, veçanërisht stafin e përkushtuar të infermierisë, për kujdesin që kanë ofruar”, thuhej më tej në një deklaratë.