Celebrities Music

Njihuni me 21 hitet botërore të cilat këtë vit mbushin 10 vjeç!

Viti 2014 ishte një vit i mrekullueshëm për muzikën, mund të cilësohet pa frikë si viti i hiteve botërore. Shumë artistë të njohur publikuan këngët e tyre të cilat edhe sot ruajnë po të njëjtin emocion, numërojnë miliarda dhe miliona klikime dhe kanë fituar shumë çmime. Mund të përmendim “Thinking Out Loud” nga Ed Sheeran, “Uptown Funk” nga Mark Ronson me Bruno Mars dhe “Steal My Girl” të One Direction të cilat u publikuan po atë vit.

Duket e pabesueshme se këto hite mbushin 10-vjeç këtë vit, por sigurisht që të gjitha tingëllojnë po aq mirë edhe sot. Për të rikujtuar edhe njëherë këto këngë ikonike, ne kemi përpiluar një listë me 21 nga hitet më të mëdha të vitit 2014.

Ed Sheeran – ‘Thinking Out Loud’

George Ezra – ‘Budapest’

Sam Smith – ‘Stay With Me’

5 Seconds of Summer – ‘She Looks So Perfect’

Calvin Harris – ‘Summer’

Ella Henderson – ‘Ghost’

Jessie J, Ariana Grande and Nicki Minaj – ‘Bang Bang’

Meghan Trainor – ‘All About That Bass’

Mark Ronson – ‘Uptown Funk’ ft Bruno Mars

Clean Bandit – ‘Rather Be’ ft Jess Glynne

Ed Sheeran – ‘Sing’

Ariana Grande – ‘Problem’ ft Iggy Azalea

Sia – ‘Chandelier’

Rita Ora – ‘I Will Never Let You Down’

One Direction – ‘Steal My Girl’

Taylor Swift – ‘Shake It Off’

Cheryl – ‘Crazy Stupid Love’ ft Tinie Tempah

Taylor Swift – ‘Blank Space’

Olly Murs – ‘Wrapped Up’ ft Travie McCoy

Sigma – ‘Changing’ ft Paloma Faith

The Vamps – ‘Somebody To You’ ft Demi Lovato