Fashion

Po, ti mundesh: Shtatë mënyra si të kombinoni metalet tuaja!

Para dy dekadave të fundit, përzierja e bizhuterive prej ari dhe argjendi konsiderohej një ‘faux’ e madhe e modës, e ngjashme me kombinimin e të zezës me ngjyrën blu të errët. Përdoruesit e bizhuterive ishin ose në anën e argjendtë ose të artë, me pak ose aspak përjashtim. Por shpejt përpara në vitin 2022, kombinimi i të dy metaleve njëkohësisht është një nga tendencat më të mëdha të bizhuterive të momentit.

Do të duhet të merrni parasysh ekuilibrin, të plotësoni nëntonin tuaj dhe, natyrisht, shtresën. Ose thjesht mund të gjeni një copë metali të përzier që ka gati trukun – këtu janë shtatë artikuj magjepsës nga Spinelli Kilcollin, Lauren Rubinski dhe të tjerë.

01.The Spinelli Kilcollin chain

Stilet e ndërlidhura dhe të përziera me metal janë disa nga nënshkrimet e Spinelli Kilcollin, dhe ky gjerdan i përmbledh ato në mënyrë perfekte. Ai përmban ngjyrë të verdhë, rozë ari dhe argjend të pastër, kështu që nuk do t’ju duhet të shqetësoheni shumë për nuancat e lëkurës tuaj.

02.The Jenny Dee Jewelry signet

Kjo unazë e bizhuterive Jenny Dee është lloji i pjesës së trashëgimisë që mund t’i shtojë një prekje personaliteti çdo veshjeje. Jo vetëm që i referohet frymëzimit të astronomisë së stilistit, ai gjithashtu përmban një përzierje metali dhe gurësh – vini re kabokonin bruz – që do të lë përshtypjet më të mira.

03. The Yvonne Léon tennis bracelet

Pse të shkoni për një byzylyk tradicional kur mund të keni diçka më bashkëkohore nga Yvonne Léon? Ndonjëherë fuqia e thjeshtë e kontrastit rezulton të jetë më efektivja, dhe ky byzylyk i bërë nga ari i verdhë me diamante të prera rrumbullakët në njërën anë dhe ari i bardhë me diamante baguette në anën tjetër e bën këtë.

04. Vëthët The EÉRA 

Influencat harduerike dhe utilitare janë në thelb të koleksionit të EÉRA – për shembull, ky vath i ndërthurur i frymëzuar nga karabina. Kombinimi i floririt, argjendit të veshur me të zezë dhe diamantit pave e bëjnë atë një pjesë të lehtë dhe të të duhur për përditshmëri.

05. Varësja The Lauren Rubinski

Nëse po kërkoni një mënyrë delikate për të përzier metalet dhe stolitë e guximshme nuk janë në shijet tuaja, a mund t’ju sugjerojmë gjerdanin e Lauren Rubinskit. Zinxhiri prej ari të bardhë – i krijuar për t’i ngjasuar një kordoni industrial – është vendosur me një varëse ari të krehur që do të qëndrojë mjaft bukur nën një këmishë të hapur.

06. The SHAY ring

Lidhjet qeramike – të frymëzuara nga stilet klasike kubane janë me tehe të sheshta për rehati dhe të përqendruara në një mjedis të shtruar me diamante vezulluese.

07. The MAOR bracelet

Me emrin e duhur Solstice (e gjithë linja e bizhuterive të zotit Mahor Cohen është frymëzuar nga kozmosi), ajo është e farkëtuar nga shufra alternative të verdhë dhe ari të bardhë.