Gossip Sport

‘Siklet’ në EURO 2024/Në stadium edhe gruaja edhe e dashura e zëvendës kapitenit të Anglisë, Kyle Walker!

Zëvendës kapiteni i Anglisë, Kyle Walker, u gjend mes gruas së tij, Annie Kilner dhe ish-it, Lauryn Goodman, gjatë ndeshjes së tij në Euro 2024 të enjten. Modelja Annie, 32 vjeçe, mbështeti bashkëshortin e saj nga tribuna së bashku me pjesën tjetër të WAG-s – Katie Goodland, Aine May Kennedy, Megan Davison, Tolami Benson – në ndeshjen mes Anglisë dhe Danimarkës, e cila përfundoi në barazim.

Por edhe ish-e dashura e mbrojtësit Lauryn, 33 vjeç, ishte në Frankfurt dhe u pa gjithashtu jashtë stadiumit Deutsche Bank Park. Djali i tyre Kairo, katër vjeç, gjithashtu ishte me të dhe kishte veshur fanellën numër dy të babait të tij me fjalën ‘Babi’. Edhe pse Annie dhe Kyle kanë qenë së bashku për 15 vjet dhe u martuan në vitin 2021, Lauryn shembi raportin e tyre pasi zbuloi se Kairo ishte djali i Kyle.

Ylli i Manchester City-t dhe ish-ylli i Towie kanë dy fëmijë, Kairo dhe një vajzë 11-muajshe, pasi filluan një lidhje në vitin 2019. Kjo ka bërë që Annie dhe Kyle të ndahen disa herë, edhe pse aktualisht janë bashkë. Ai ka katër fëmijë me Annie – Roman, 11 vjeç, Riaan, 7 vjeç, Reign, 5 vjeç dhe Rezon dy muajsh.

Ardhja e Lauryn në ndeshje ishte hera e parë që ata të dy ishin pranë njëri-tjetrit pas disa muajsh. Edhe pse ka pasur disa raportime se ajo nuk ka hyrë në stadium, duket se ajo është parë edhe brenda. Sipas ‘Daily Mail’, Lauryn u ul në anën e kundërt të fushës me Annie në një stendë të veçantë me gjyshin e saj. Burimi shtoi:

Lauryn shihet si një ngatërrestare dhe makthi më i keq i Annie-t. U fol që vendet e Lauryn ishin më pak se 100 metra larg. Annie nuk dëshiron absolutisht të ketë të bëjë me të.

Sa i përket Annie, ajo u pa me bashkëshortin e saj pas ndeshjes. Kyle dhe Annie u ndanë përkohësisht në fillim të këtij viti pasi Lauryn lindi fëmijën e saj të dytë me futbollistin e Man City. Në një intervistë për ‘The Sun’, ai i kërkoi falje gruas së tij. Asokohe ai u shpreh:

I vetmi person për t’u fajësuar jam unë. Unë kam rol dhe përgjegjësi për të cilat jam i vetëdijshëm dhe kam bërë zgjedhje idiote. Por unë duhet të pranoj gabimet e mia, ia kam borxh të gjithëve. Veprimet e mia u kanë shkaktuar shumë dhimbje shumë njerëzve. Më vjen keq sepse, si familje, kjo nuk është menduar të ndodhë.