Celebrities Film & Tv Showbiz

Tani edhe Pamela Anderson do të ketë dokumentarin e saj në “Netflix”!

Pamela Anderson ka paralajmëruar një dokumentar “intim” dhe “përcaktues” që do të tregojë historinë e jetës së aktores dhe modeles përmes objektivit të saj. Lajmi për dokumentarin e Anderson vjen pas publikimit të fundit të Pam & Tommy në Disney+, ku interpretojnë Lily James dhe Sebastian Stan në rolet titullare.

Miniseriali me tetë episode përqendrohet në kasetë seksuale të zbuluar dhe bie në konflikt mes Anderson dhe Tommy Lee në 1995. Anderson njoftoi projektin e “Netflix” në Instagram duke shpërndarë një foto të një shënimi të shkruar me dorë, ku shkruhej:

Jeta ime. Një mijë papërsosmëri. A miliona perceptime të gabuara. Të liga, të egra dhe të humbura. Asgjë për të jetuar. Mund të të befasoj vetëm. Jo një viktimë, por një e mbijetuar. Dhe e gjallë për të treguar historinë e vërtetë.

“Netflix” shkroi në Twitter se dokumenti do të “paraqesë ikonën e kulturës pop duke vendosur rekord ndërsa ajo shikon pas në rrugën e saj profesionale dhe udhëtimin e saj personal”.

Regjisori i dokumentarit do të jetë Ryan White nga “The Keepers” dhe “Ask Dr Ruth”, ndërsa producent do të jetë djali i Anderson, Brandon Thomas Lee. Duke shpallur projektin, ai ndau shënimin e mamasë së tij në historinë e tij në Instagram së bashku me titullin: “Historia e vërtetë”.

Në kohën e lansimit të serialit, Lily James foli për Net-a-Porter për prodhimin dhe zbuloi se si prodhuesit i ishin afruar Anderson-it, por ajo refuzoi çdo përfshirje. “Do të doja të ishte ndryshe”, tha James, duke shtuar se ajo gjithashtu kontaktoi personalisht me ikonën.

Synimi im i vetëm ishte të kujdesesha për historinë dhe të luaja Pamelën në mënyrë autentike.