Celebrities Fashion Gossip Showbiz

Ylli i Realit Jude Bellingham ‘fytyra’ e re e Louis Vuitton?!

Louis Vuitton po kërkon që Jude Bellingham të jetë fytyra e re e shtëpisë luksoze të modë. Louis Vuitton punon edhe me ikona sportive, kështu që ata zhvilluan një fushatë reklamuese me Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon para Kupës së Botës të vitit të kaluar dhe para kësaj fushata me Pele, Diego Maradona dhe Zinedine Zidane para Kupës së Botës 2010. Tashmë ata kanë në shënjestër 20-vjeçarin nga Stourbridge.

Bellingham ka një interes të madh për modën. Ai u pa i veshur me një kostum Louis Vuitton me pantallona të ndezura në “Ballon d’Or” në Paris muajin e kaluar. Ish-futbollisti i Borussia Dortmundit këtë verë mori pjesë edhe në sfilatën e Louis Vuitton për koleksionin pranverë-verë 2024, në kryeqytetin francez së bashku me vëllain e tij të vogël Jobe, pas pjesëmarrjes në serinë e parë të ndeshjeve të Anglisë në kualifikuesit për Euro 2024, kundër Maltës dhe Maqedonisë.

Ylli i Realit ka nënshkruar më parë një kontratë me Adidas, ndërsa vitin e kaluar mori pjesë në një sesion fotografik për Gucci në kuadër të bashkëpunimit të tyre me kompaninë gjermane të veshjeve sportive. Gucci gjithashtu do të dëshironte të punonte përsëri me Bellinghamin, por tashmë ka nënshkruar me shokun e tij Jack Grealish për një marrëveshje shumë milionëshe.