Celebrities Film & Tv Gossip Showbiz

Aktorja e “Stranger Things” tërhiqet nga Hollywoodi pasi dyshohet se iu ofrua një skenë seksuale treshe nga producenti i filmit!

Aktorja e “Stranger Things”, Grace Van Dien tha se kishte përjetuar ngacmime seksuale në xhirimet e një prej filmave të saj të fundit, duke e shtyrë atë të ndalonte karrierën e saj të aktrimit. Van Dien, e cila luan si Chrissy Cunningham në sezonin e katërt të serialit hit të Netflix, pretendoi gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë të Twitch të martën se një producent filmi i kërkoi asaj të bashkohej në një treshe.

Për shkak të takimit, aktorja tha se ka “refuzuar katër filma” në dy javët e fundit. Van Dien, tha për Us Weekly:

Kam parë që disa njerëz janë mërzitur me mua që kam refuzuar projektet e aktrimit dhe kam vendosur të transmetoj më shumë, por fakti është se projektet e fundit që kam punuar, nuk i kam pasur përvojat më të mira me disa nga njerëzit për të cilët duhej të punoja. Me streaming, unë zgjedh me kë të rri, me kë të flas, etj.

Duke shpjeguar takimin e supozuar, ajo tha:

 Një nga filmat e fundit që bëra, një nga producentët më kërkoi që, si p.sh., ai punësoi një vajzë me të cilën po flinte, dhe më pas ai më kërkoi që të bëja një treshe me ta. Pra si, ky është shefi im. Nuk e bëra dhe qava dhe isha shumë e mërzitur, por është sikur, kur njerëzit thonë, ‘Si është transmetimi më i mirë për shëndetin tuaj mendor?’ Kështu. Unë mund të qëndroj brenda shtëpisë sime dhe të luaj videolojëra dhe nuk e kam shefin që më kërkon të bëj seks me të. Kështu është më mirë për shëndetin tim mendor.

Aktorja e “What Comes Around” vuri në dukje se ajo informoi ekipin e saj menaxhues, i cili ishte “mënyra e duhur” për të trajtuar incidentin e supozuar. Ajo gjithashtu vuri në dukje se një shoqja e saj e filmit e dëgjoi takimin më tha:

A e dëgjova saktë? Dhe unë thashë, ‘Po’.

Dhe ajo tha:

Doni të shkoni të ecni?

Unë thashë:

‘Po’. Dhe thjesht kaluam një kohë të mjerueshme. Ne qamë shumë në atë xhirim.

Sipas gazetës, aktorja 26-vjeçare e përfundoi transmetimin e saj të drejtpërdrejtë me:

Kjo është arsyeja pse unë do t’i përmbahem transmetimit për pak dhe shpresoj se kjo nuk është një pikëllim i madh në planet tuaja për mua, por unë” Jam e lumtur këtu. Unë jam duke zhvilluar projektet e mia dhe shpresoj që dikush të vendosë t’i financojë ato sepse atëherë unë mund të kontrolloj grupin tim dhe nuk do t’i kërkoj aktorëve të mi të flenë me mua.

Van Dien është shfaqur në filma të tillë si “V for Vengeance”, “Roost”, “The Binge” dhe “Charlie Says”, dhe do të shihet në dy filmat e ardhshëm, “The Fix” dhe “Ahh! Roach!” Në vitin 2022, Van Dien foli me Collider për qasjen e saj ndaj aktrimit dhe se si ajo arrin në një rol:

Mendoj se qëllimet e mia kanë mbetur të njëjta. Ata janë thjesht më të arritshme tani, gjë që është shumë e këndshme. Thjesht më pëlqen të tregoj histori që njerëzit mund të lidhen me të dhe me të cilët unë mund të lidhem dhe mendoj se duhet të vazhdoj ta bëj këtë gjë, për të cilën jam shumë mirënjohëse.