@ The Movies

Për kinema-dashësit vjen një program i cili sjell kinemanë në 360 gradë. Filmat e rinj, ngjarjet e fundit nga protagonistët tuaj të preferuar, recensionet e filmave, shoqëruar nga kolonat zanore të paharrueshme që zgjojnë kujtime rrënqethëse.

Quiz-e për të fituar bileta, të ftuar në studio nga bota e artit të 7-të si dhe ndërveprim me shikuesit e filmave në kohë reale. Bota e magjishme e kinematografisë në një program të dedikuar në Top Albania Radio nga Edi Hallaçi dhe Edea Demaliaj.

Çdo të premte, 14:00 - 15:00

Hosts & DJs

Legjenda e Bastunit
Viti 1920. At Pali, shpëton Çeskun e vogël duke e shkolluar në Kolegjin Françeskan të Shkodrës ku ai takon jetimen Sara. Çesku burgoset nga komunistët e zbulon se Sara është ekzekutuar. Ama ai ka një amanet për të përmbushur…
IF
Një vajzë e vogël me emrin Bea fiton aftësinë për të parë miqtë imagjinarë të njerëzve, të quajtur shkurt "IFs", të cilët janë braktisur nga fëmijët që kanë ndihmuar.
The Strangers: Chapter 1
Një grua e re që fillon një jetë të re me të fejuarin e saj. Papritur, gjatë një ndalese udhëtimi në një shtëpi të largët me qira në pyll, ata bëhen pre e një bande misterioze.
Back to Black
Historia e jashtëzakonshme e suksesit dhe famës së menjëhershme të Emi Uajnhaus dhe albumit të saj të jashtëzakonshëm, Back To Black. E treguar nga këndvështrimi i Emit dhe frymëzuar nga vargjet e saj shumë personale, filmi ndjek gruan e jashtëzakonshme që fshihet pas fenomenit dhe marrëdhënien e turbullt në qendër të njërit prej albumeve më legjendare të të gjithe kohërave.
Kingdom of the Planet of the Apes
Regjisori Wes Ball i jep jetë të re ekskluzivitetit global, epik të vendosur disa breza në të ardhmen pas mbretërimit të Cezarit, në të cilin majmunët janë speciet dominuese që jetojnë në harmoni dhe njerëzit janë reduktuar në të jetuarit në hije. Ndërsa një lider i ri majmuni tiranik ndërton perandorinë e tij, një majmun i ri ndërmerr një udhëtim torturues që do ta bëjë atë të vërë në dyshim gjithçka që ka ditur për të kaluarën dhe të bëjë zgjedhje që do të përcaktojnë një të ardhme si për majmunët ashtu edhe për njerëzit.
Tarot
Kur një grup miqsh shkelin në mënyrë të pamatur rregullin e shenjtë të leximit të Tarotit, ata pa e ditur, lëshojnë një të keqe të papërshkrueshme të bllokuar brenda letrave të mallkuara. Një nga një, ata do të dalin ballë për ballë me fatin dhe përfundojnë në një garë kundër vdekjes.
K.O.T The Movie
K.O.T ( Katunars Of Tirana), është një film komedi, i sjellë nga NGOP Media, si vazhdim i serialit me të njëjtin emër. Pas suksesit të padiskutueshëm të serialit në platformën Youtube, aktorët simpatikë të NGOP, Marsijon Durmishi dhe Grei Dajlanaj, trajtojnë në një film me metrazh të gjatë, problematikat e vendit tonë dhe në veçanti të kryeqytetit, sigurisht të para dhe narratuara, nga këndvështrimi komik i personazhit kryesor Qemalit. Qemali, një djalosh nga fshati, që me naivitetin e tij, i hap shpesh punë vetes, në një Tiranë të pa sinqertë dhe problematike. Këtë herë telashet e Qemalit janë akoma më të mëdha, pasi në derën e tij shfaqet një vogëlush, që pretendon se është i biri. Përpjekjet e Qemalit për të nxjerrë jetesën, tashmë për një familje më të zgjeruar, duket se po ecin në rrugë të mbarë, kur punësohet si kopshtari i një Ministri të korruptuar. Është ky moment që e fut personazhin tonë në një sagë mashtrimesh, intrigash dhe aferash korruptive. Mirësia e Qemalit do përdoret nga Ministri dhe shpura e tij e korruptuar, të cilët tentojnë ta përdorin Qemalin si “mish për top”. Situatat komike janë të shumta gjatë këtij filmi dhe të sjella me mjeshtëri, duke bërë të mundur që e gjithë situata tragjike ku shpesh Qemali vendoset, të mos eklipsojë të qeshurat e pafundme që ky personazh shkakton gjatë kësaj Odiseje.
Challengers
Një film i Luca Guadagiano, me protagoniste Zendaya. Tashi (Zendaya), një ish-mjeshtre e tenisit, e kthyer në trajnere është e martuar me një kampion, me një seri humbjesh. Strategjia e saj për shpengimin e burrit të saj merr një kthesë befasuese kur ai duhet të përballet me ish-mikun e tij më të mirë dhe ish të dashurin e Tashit.
Guxim
Pasi bie në dashuri me vajzën e gabuar, një djalë i ri do të përballet me grackat vdekjeprurëse të partnerit të saj në moshë, një plak i pushtetshëm i cili nuk ndalon për asgjë në botë.
Kung Fu Panda 4
Pasi Po caktohet për t'u bërë Udhëheqësi Shpirtëror i Luginës së Paqes, ai duhet të gjejë dhe të trajnojë një Luftëtar të ri Dragoit, ndërsa një magjistare e ligë planifikon të kthejë të gjithë keqbërësit që Po i ka mundur në mbretërinë shpirtërore.