Fashion
Propozimet e fundit të markave të famshme të modës, Ardi Asllani në TAR: Nëse ‘krijon’ zhurmën sot je trend!

Sot në emisionin “Live from Tirana” ishte i ftuar në studio stilisti i njohur Ardi…

Shuma marramendëse që Dolce & Gabbana ka fituar nga dasma e Kourtney Kardashian dhe Travis Barker!

Dyshja e njohur, Kourtney Kardashian dhe Travis Barker e zhvilluan dasmën e tyre në Portofino…

Të gjithë po flasin për vellon madhështore të Kourtney Kardashian por ja detaji që duhet të dini!

Dyshja e njohur, Kourtney Kardashian dhe Travis Barker e zhvilluan dasmën e tyre në Portofino…

Trendi i ri?! Vajzat e showbiz-it preferojnë një detaj plot dashuri në veshjet e tyre!

Kur bëhet fjalë për trende në veshje, janë vajzat e showbiz-it që i sjellin më…

Revolucionare edhe në tapetin e kuq, Marion Cotillard sfidon kodin e veshjes në Kanë!

Vijon edicioni i 75-të i Festivalit të Filmit në Kanë, një nga ngjarjet më të…

Gjithçka që duhet të dini për markën luksoze italiane, ‘Etro’!

Etro, marka e njohur italiane, e cila nga një prodhues tekstili për shtresën fisnike, u…

Rita Ora dhe partneri i saj Taika Waititi shkëlqyen me paraqitjen e tyre në prezantimin e koleksionit më të ri të ‘Dior’!

Skenaristi dhe fituesi i çmimit “Oscar”, Taika Waititi dhe e dashura e tij, anëtarja e…

“Ka të bëjë me gruan që e vesh…”/Eva Longoria zbulon sa ka kushtuar fustani në tapetin e saj të parë të kuq!

Aktorja e njohur Eva Longoria gjithmonë ka pëlqyer të bëjë blerja të lira për paraqitjet…

“Shpresoja që babai im të mos më shihte”/Gisele Bündchen rrëfen për momentin më traumatizues të karrierës së saj!

Supermodelja braziliane Gisele Bundchen ka folur së fundmi për një nga momentet më traumatizuese të…

‘Çmenden gjigantët e modës’! Adidas dhe Gucci nxjerrin në shitje çadra 1,600 dollarë që as nuk të mbrojnë nga shiu…

Kur jeni duke zgjedhur një çadër, e vetmja gjë që mund të prisni që ajo…

Niko Komani apo Miranda Dupi? Kiara Tito zbulon kush e kritikon më shumë tek veshjet!

Sot në emisionin “Live from Tirana” ishte e ftuar nëpërmjet një lidhjeje telefonike blogerja e…

Rikthehet shkëlqimi në Festivalin e Filmit në Kanë!

Festivali i Filmit në Kanë nisi mbrëmjen e djeshme dhe do të vijojë deri të…

Vajza e Heidi Klum vendos t’i japë një ‘jetë të dytë’ fustanit ikonik të nënës së saj!

Supermodelja Heidi Klum është shprehur gjithmonë shumë e lumtur që vajza po ndjek hapat e…

Imazhi i kopertinës së revistës së njohur këtë herë është mamaja e Elon Musk!

A do ta besonit nëse do t’ju thonim se nëna e biznesmenit Elon Musk është…

Stilisti i fustanit të Marilyn Monroe reagon ashpër ndaj Kim Kardashian!

Ylli televiziv Kim Kardashian mori vëmendjen e të gjithëve në ‘Met Gala 202’ teksa u…

Veshja e veçantë e artistes Doja Cat nga ‘Schiaparelli’ në “Billboard Music Awards 2022” tërhoqi vëmendjen e të gjithëve!

Tapeti i kuq është bërë pak surreal që kur Daniel Roseberry solli debutimin e koleksionit…

Ja si ishin veshur yjet në eventin e madh të “Billboard Music Awards”!

Ky vit ka filluar shumë mbarë dhe plot me evente të rëndësishme ku yjet e…

Njihuni me 5 llojet e sandaleve që nuk do të dalin kurrë nga moda!

Sandalet klasike zënë një vend shumë të rëndësishëm në garderobën tonë verore. Pavarësisht nëse jemi minimalist…

Xhins nga koka te këmbët, ja trendi që po ‘çmend’ vajzat shqiptare!

Yjet e showbiz-it shqiptar gjithnjë na sjellin trende të ndryshme në veshje. Influenca që ata…

Një artist unik dhe i talentuar si Besmir Latifi!

Besmir Latifi është një stilist dhe piktor i njohur shqiptar. Ai ka një përkushtim ndaj…

Historia e çantave të famshme Dior…

Dior u krijua më 1946-ën në Paris, konkretisht në Avenue Montaigne. Një vit më vonë…

“Çmendet” Balenciaga, këto atlete të shkatërruara shiten për 1850 dollarë!

Këto atlete të shkatërruara që shikoni më poshtë nga Balenciaga shiten për 1850 dollarë. Shtëpia…

Në majë të takave, ti qofsh moj Rihanna! Pak ditë para lindjes, këngëtarja vazhdon të surprizojë me ‘look’-un e saj!

Këngëtarja e njohur me famë botërore Rihanna siç tanimë të gjithë e dimë është në…

Veshja e Ronela Hajatit në ceremoninë hapëse të “Eurovision” nuk është krijim i Niko Komanit?! Reagon stilisti!

Përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovizion, Ronela Hajati, së fundmi ka marrë pjesë në ceremoninë hapëse…

Ju njohim me disa fakte nga jeta e krijuesit të ‘Balenciaga’!

Krijuesi i Balenciaga quhet Cristóbal Balenciaga. Ai lindi më 1859-ën dhe ndërroi jetë më 1972-shin….

Veshjet unike të Ronela Hajatit, Niko Komani flet për punën e tij: “E kam parë si vepër arti…”

Artistja shqiptare Ronela Hajati do të hapë shfaqjen e Eurovizion që do të mbahet më…

E para markë, “Gucci” pranon pagesa me kriptomonedha!

Për muaj të tërë industria e modës ka eksperimentuar për t’u përshtatur me realitetet e…

Fustani i personalizuar i “Gucci”-it në “Met Gala” i Billie Eilish ishte krejtësisht i përbërë nga materiale që mbrojnë mjedisin!

Këtë vit ishte hera e dytë e këngëtares së njohur Billie Eilish, e cila mori…

Modelja e njohur Cara Delevingne zgjedh të mos e fshehë sëmundjen e saj në “Met Gala 2022”!

Modelja e njohur Cara Delevingne i tregoi të gjitha në eventin e njohur dhe më…

Pas kritikave për humbjen e peshës së saj në “Met Gala”, reagon trajneri personal i Kim Kardashian!

Pasi befasoi publikun me pamjen e saj e veshur me fustanin e Marylin Monroe në…

Shumë u zhgënjyen nga paraqitja e Kylie Jenner në “Met Gala”, miliarderja zbulon arsyen prekëse pas veshjes së saj!

Ylli televiziv Kylie Jenner këtë vit mund të themi se i habiti të gjithë me…

Kim Kardashian zbulon se si arriti të dobësohej vetëm për të veshur fustanin ikonik të Marilyn Monroe!

Pasi befasoi publikun me pamjen e saj e veshur me fustanin e Marylin Monroe në…

Pas 20 vitesh, Hillary Clinton rikthehet në “Met Gala” dhe jo pa një qëllim!

Ish-kandidatja për presidente e SHBA-ve, Hillary Clinton mori pjesë në ceremoninë e ‘Met Gala’ e…

Për ju që keni turp të vishni të njëjtën veshje 2 herë, Emma Stone ka shkuar në “Met Gala” me fustanin e dasmës!

Tema zyrtare e ‘Met Gala 2022’ ishte “Glamour i praruar”, por gjithashtu mund të ketë…

Të gjithë kundër Kim Kardashian pas paraqitjes së saj në ‘Met Gala’ me fustanin ikonik të Marilyn Monroe!

“Met Gala 2022” u rikthye para dy ditësh në Muzeun Metropolitan të Artit në New…

“Nëse doni të punoni me mua, duhet të punoni me gjithë tërësinë time”/Një rrëfim i veçantë nga modelja Quannah Chasinghorse!

Quannah Chasinghorse është një aktiviste indigjene dhe mbrojtëse e pasurive tokësore dhe mbi të gjitha…

“Kam të njëjtin zjarr”: Anson Boon nën petkun ikonës së punk, Johnny Rotten!

Kur Danny Boyle nisi të rikrijonte një nga ndryshimet më të mëdha të atmosferës së…

Një kryevepër arti, ja sa kohë u desh për realizimin e fustanit të Lizzo-s në ‘Met Gala’!

Këngëtarja Lizzo u shfaq në tapetin e kuq të ‘Met Gala 2022’ me një fustan…

Arkitektura e New York-ut në fustanin e Blake Lively, aktorja i mahnit të gjithë në “Met Gala 2022”!

Aktorja e njohur Blake Lively mbrëmjen e djeshme në “Met Gala” i ka mahnitur të…