Celebrities Gossip Showbiz

Çfarë ka ndodhur këtë javë nga showbiz-i?! Zbuloni të rejat e fundit!

Zbuloni disa nga ngjarjet më të bujshme në rrjet të javës që lamë pas…

1. Gati katër muaj pasi Kylie Jenner dhe Travis Scott u ndanë, miqtë e tyre nuk mendojnë domosdoshmërisht se romanca e tyre ka marrë fund përgjithmonë. Një burim zbulon ekskluzivisht për Us Weekly:

Miqtë e Kylie me të vërtetë nuk besojnë se ajo dhe Travis kanë përfunduar për mirë. Ata kanë pasur gjithmonë një marrëdhënie pa ndërprerje, kështu që kjo nuk është asgjë e re për ta. Ata me të vërtetë ndihen sikur dashuria është ende atje dhe se ata do të gjejnë përsëri rrugën e tyre për t’u kthyer tek njëri-tjetri.

2. Kujtesa e internetit mund të jetë e gjatë dhe e shkurtër kur bëhet fjalë për të famshëm. Një klip i fundit i Ben Affleck-ut që flet për filmin e tij të ri “Air” në spanjisht me La Cadena SER, një rrjet radiofonik në Spanjë, i mahnit ata që nuk e dinin se aktori e fliste rrjedhshëm gjuhën. Rrjeti radiofonik postoi një pjesë të intervistës në TikTok, në të cilën Affleck shpjegon disa nga proceset e tij të mendimit pas filmit në spanjisht mjaft mbresëlënëse, madje duke bërë shaka me lehtësi në gjuhë.

3. Adele, vendase në Londër, po kalon verën në Las Vegas. 16-herë fituesja e Grammy-t sapo njoftoi 34 data shtesë si pjesë e rezidencës së saj të vazhdueshme “Weekends With Adele” në Caesars Palace në Las Vegas, NV, nga 16 qershori deri më 4 nëntor. Edhe pse ky ishte një njoftim spërkatës, nuk pati asnjë bujë të madhe për shfaqjet e reja nga vetë Adele. “Shihemi së shpejti” ishte gjithçka që këngëtarja ndau në Instagram.

4. Kur Disney njoftoi ribërjen e saj live-action të The Little Mermaid, një aktor në veçanti u përfol se ishte në garë për Prince Eric: Harry Styles. Megjithatë, këto thashetheme u shuan në vitin 2019, kur u njoftua se Harry në fakt nuk ishte marrë me aktorë dhe aktori britanik Jonah Hauer-King do t’i bashkohej filmit përballë Halle Bailey si princi detar.

Megjithatë, regjisori i Little Mermaid, Rob Marshall së fundmi zbuloi se ai e kishte diskutuar rolin me Harry-n në fund të fundit. Siç vërehet nga Entertainment Weekly, përfshirja e muzikantit në film përfundoi duke mos qenë e duhura për asnjërën palë.

5. Ajo është një nga gratë më të famshme në botë. E kemi fjalën për Meghan Markle. Përfshirja e saj në aktrim në fillimet e karrierës së saj dhe martesa me Princin Harry e kanë bërë atë të gëzojë një popullaritet të jashtëzakonshëm. Por, për ata që nuk e dinë emri i plotë i ish-aktores së serialit “Suits” është Rachel Meghan Markle. Nëna e Archie dhe Lilybet nuk e ka shpjeguar kurrë arsyen e ndryshimit të emrit të saj, megjithatë, shumë yje nuk e përdorin emrin e tyre të plotë, si Elton John, emri i plotë i të cilit është Reginald Kenneth Dwight.