Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Fashion

Detajet e vogla në veshjen tuaj që ju bëjnë të dukeni pa stil…

Çdo vit e më shumë njerëzit po i kushtojnë kohë dhe vëmendje të detajuar pamjes së tyre. Stili i veshjes është një mënyrë shumë e mirë për të bërë një përshtypje të mirë. Prandaj është shumë e rëndësishme të ndiqni risitë në modë.

Edhe pse jemi në 2021-in, në kohën ku njerëzit janë fiksuar pas trendeve të famshme të Instagramit dhe TikTok-ut disa veshje dhe make up-e të viteve 90′-të vijojnë të mbeten ende në modë. Por ka edhe nga ata njerëz që guxojnë aq shumë me veshjet e tyre sa që lënë një shije jo të mirë.

Njihuni me disa detaje të parëndësishme në shikim të parë në një pamje të përgjithshme që mund të prishë plotësisht përshtypjen e parë për dikë:

Rrudhat në geta.

Për të shmangur këtë, duhet t’i kushtohet vëmendja e duhur madhësisë së getave. Getat që janë shumë të mëdha do të rrëshqasin poshtë, duke krijuar rrudha në zonat e gjurit dhe kyçit të këmbës.

Të brendshme të zgjedhura gabimisht.

Rregulli kryesor i mbathjeve është që ato të qëndrojnë nën rroba dhe të mos jenë të dukshme. Për rroba të ngushta, duhet të zgjidhni të brendshmet e lëmuara dhe të lehta. Për rrobat e hapura nga mbrapa, ju mund të vishnni sutjena pa u dukur rripat.

Njolla në lëkurë të lëna nga bizhuteri të lira.

Nëse e dini që bizhuteritë tuaj lënë njolla dhe vija të gjelbra ose të zeza në lëkurën tuaj, sigurohuni që të mbuloni aksesorët me manikyr transparent. Kjo do të mbajë lëkurën të mos njolloset.

2 çanta voluminoze së bashku.

Çantat me ngarkesë nuk janë të destinuara për veshje të përditshme. Ato mund të shërbejnë për një qëllim të mirë kur bëni pazar, për shembull. Të mbani dy çanta si këto në foto çdo ditë krijon një pamje të paqartë.

Rroba të bardha që kanë humbur ngjyrën e tyre.

Edhe rrobat e bardha priren të marrin një nuancë të verdhë ose gri me kalimin e kohës. Provoni të përdorni zbardhues, sodë buke me uthull, lëng limoni, pastë dhëmbësh ose aspirinë për të rifituar pamjen e bardhë borë të veshjet tuaja. Në mënyrë që t’i mbani rrobat e bardha më gjatë, sigurohuni që gjithmonë t’i lani veçmas nga rrobat me ngjyra të tjera.

Njollat në syze.

Sigurohuni që gjithmonë të keni në dorë një leckë mikrofibre dhe të fshini syzet herë pas here. Nëse gërvishtjet e thella ndodhin të shfaqen në syzet tuaja, është më mirë t’i zëvendësoni ato.

Streçe në vend të pantallonave.

Ato mund të vishen në vend të pantallonave. Kombinimi i tyre me një crop top dhe taka të lartë nuk është padyshim një ide e mirë. Do të dukeni sikur keni lënë shtëpinë tuaj pa e përfunduar pamjen tuaj.