Film & Tv

Filmat më të mirë romantikë në Netflix që janë të përsosur për t’u shoqëruar me një gotë verë!

Filmat romantikë në Netflix nuk mungojnë, ku platforma është shtëpia e disa prej filmave më të mirë të të gjitha kohërave që do të tërheqin edhe zemrat më të ftohta gjatë një nate komode. Shërbimi i transmetimit ka ofruar së fundi me katalogu i filmave romantikë në muajt e fundit, si Reese Witherspoon’s Your Place or Mine ose Rachael Leigh Cook në A Tourist’s Guide To Love.

Ndërkohë, Purple Hearts na thyen me historinë e saj emocionale të një kantautoreje në vështirësi, e cila pranon të martohet me një marins të trazuar, Luke, për përfitime ushtarake. Ne ishim po aq të përlotur duke parë Dear John, me Channing Tatum dhe Amanda Seyfried, rreth një ushtari që shkëmben letra dashurie me një grua për vite me radhë… Ne po ju tregojmë disa nga më të preferuarit tanë…

A Tourist’s Guide To Love (2023)

Të gjithëve na pëlqen të çlodhemi me një romancë të këndshme dhe A Tourist’s Guide To Love është filmi i përsosur për t’u parë në ato ditë të ulëta. Rachael Leigh Cook luan rolin e një drejtuese udhëtimesh e cila pranon një detyrë për t’u fshehur dhe për të eksploruar më shumë rreth industrisë turistike të Vietnamit pas një ndarjeje të papritur. Sigurisht, gjatë rrugës, ajo gjen aventura dhe romancë me udhërrëfyesin e saj të çuditshëm turistik.

Your Place or Mine (2023)

Reese Witherspoon dhe Ashton Kutcher luajnë si miqtë më të mirë Debbie dhe Peter, të cilët janë krejtësisht të kundërt. Debbie është një nënë rutinë e dashur në Los Anxhelos, ndërsa Peter lulëzon me ndryshimin në të gjithë vendin në Big Apple. Ata pranojnë të shkëmbejnë shtëpitë dhe jetët për një javë për të zbuluar se çfarë duan vërtet në jetë. Pikërisht atëherë ata zbulojnë se ajo që ata mendojnë se kanë nevojë mund të mos jetë ajo që duan në të vërtetë.

The Lovebirds (2020)

Issa Rae dhe Kumail Nanjiani janë në prag të ndarjes kur e gjejnë veten të përfshirë në një mister të çuditshëm vrasjeje që i detyron ata të përpiqen të hapin çështjen në një përpjekje për të pastruar emrat e tyre. Gjatë rrugës, ata zbulojnë nëse lidhja e tyre mund t’i rezistojë vërtet provës së kohës.

Love Hard (2021)

Mirë, kjo është për ata që e duan ndjenjën festive gjatë gjithë vitit (Ose thjesht mund të kurseni për ditën e Krishtlindjes). Nina Dobrev luan rolin e një shkrimtareje me bazë në Los Anxhelos, e cila takohet me ndeshjen e saj të përsosur në një aplikacion takimesh dhe udhëton 3000 milje për ta takuar personalisht, për të kuptuar se ajo është peshkuar nga macet. Në pamundësi për të kthyer menjëherë në shtëpi, ajo detyrohet ta njohë atë.

Set It Up (2018)

Çfarë bëni kur jeni të mbingarkuar dhe të papaguar më pak? Epo, dy asistentë të rinj hartojnë një plan për t’i hequr shefat e tyre nga shpina duke i vendosur ata me njëri-tjetrin në mënyrë që të shpërqendrohen nga romanca. Glen Powell, Zoey Deutch, Lucy Liu dhe Taye Diggs luajnë në këtë rom-com.

To All the Boys I’ve Loved Before (2018)

I pari në ekskluzivitetin jashtëzakonisht të njohur të filmave të Netflix, Për të gjithë djemtë që kam dashur më parë, përqendrohet te Lara Jean (Lana Condor), e cila zhvesh shpirtin e saj në letra për të gjitha pesë dashuritë e saj, të cilat ajo kurrë nuk ka ndërmend t’i dërgojë. Megjithatë, kur ato letra u dërgohen fshehurazi të gjithëve në shkollën e mesme, jeta e Larës kthehet përmbys.

Always Be My Maybe (2019)

Ali Wong dhe Randall Park luajnë në këtë rom-com të Netflix që sheh të dashurat e fëmijërisë duke u rilidhur si të rritur në San Francisko, pesëmbëdhjetë vjet pas një konflikti të madh. Shkëndijat e vjetra janë ende atje, por çifti tani jetojnë në botë krejtësisht të ndryshme, kështu që a do të jenë në gjendje ta bëjnë dashurinë e tyre një sukses për herë të dytë? Dhe po, Keanu Reeves luan gjithashtu në këtë film!