Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Horoskopi mujor • Dashi

Ndërsa ka të ngjarë të keni shumë ide dhe mendime të reja interesante këtë muaj, Dash, do të ishte një gjë e mençur të ngadalësoni, të merrni mendime nga të tjerët dhe të prisni para se të niseni në një territor të ri. Mërkuri do të jetë në prapavijë deri në 22 Qershor, gjë që mund të shkaktojë konfuzione për ju rreth çështjeve të komunikimit. Përkundër kësaj, një përparim arrin me eklipsin diellor në datë 10. Ju mund të kuptoni se është pothuajse koha për të filluar një moment historik për të shkruar, folur, reklamuar ose projekt të mediave sociale. Është e qartë që ju keni një mesazh shumë të rëndësishëm për të shpallur. Nëse mund të prisni deri në fund të muajit, do të jeni të lumtur që e bête këtë.
Sundimtari juaj Mars ngjitet në fron duke filluar nga 11 Qershori, duke sjellë pasion dhe eksitim në jetën tuaj të dashurisë dhe punët krijuese. Bëhuni gati për argëtim dhe aventurë në javët në vazhdim. Kjo është një kohë veçanërisht e mbarë për të gjetur dashuri të re, nëse jeni beqarë, ose për t’i bërë gjërat përsëri pikante në lidhjen tuaj aktuale. Çështjet e fertilitetit gjithashtu mund të përmirësohen. Nëse bëni pjesë në fushën artistike, mund të punoni me një kryevepër të re që do të bëhet mjaft e suksesshme. Për të përfunduar muajin, një Hënë e plotë në shtëpinë tuaj të dhjetë diellore arrin në date 24. Kjo Hënë e fuqishme sjell një rritje në jetën tuaj profesionale, ndoshta në formën e një promovimi, situate të favorshme, arritje ose oferte të re pune me një firmë konkurruese. Arrini sa më lart tani sepse mund ta shihni emrin tuaj në qendër të vëmendjes.
Data me fat gjatë muajit: 4, 10, 24
Data sfiduese: 14, 20, 23

Dashuria

Interesat romantike do ta shohin anën tuaj më të butë si partnerë të përqendruar në dashuri më 2 Qershor dhe qëndrojnë atje për pjesën më të madhe të muajit. Ju keni një këndvështrim më të dhembshur tani dhe ka shumë të ngjarë të jeni shumë më të durueshëm dhe më të kuptueshëm se zakonisht. Marsi, është gjithashtu në shenjën e Gaforres në datën 5 Qershor, e cila jep një gjendje jo të mire të humorit, ndoshta edhe dëshpëruese. Keqardhja që ndjen kur has një humbje në të kaluarën tënde është e vështirë të kapërcehet, por të merresh me të nuk bën gabim. Rifokusoni energjinë tuaj në diçka më pozitive nëse është e mundur. Gjatë 22 Qershorit, shumë keqkuptime dhe fatkeqësi me të cilat jeni ballafaquar kohët e fundit mund të fillojnë të shkrihen. Do të jetë mirë të riktheheni në rrugën e duhur, veçanërisht nëse kryesisht keni qenë duke komunikuar me dikë në internet ose përmes mesazheve.
Venusi është në avantazh për pjesën më të madhe të muajit, duke filluar nga 2 Qershori, që do të thotë që temperamenti juaj i zjarrtë do të qetësohet. Ju jeni akoma shumë mbrojtës ndaj partnerit dhe / ose fëmijëve tuaj (edhe kafshët shtëpiake llogariten), kështu që kushdo që dëshiron të ngatërrohet me ata që ju keni përzemër duhet të mendohet dy herë. Data 5 e muajit ju sjell shumë për të menduar. Ju mund të mos jeni mësuar të pyesni veten apo partnerin tuaj, por kjo është saktësisht ajo që ju do bëni. Mbështetuni në intuitën tuaj kur këshillat e të tjerëve nuk ju bëjnë jehonë. Gjatë 22 Qershorit, do të përfundoni një debat që po vazhdon për një muaj ose më gjatë. Ndoshta nuk i dini gjithmonë fjalët e duhura për të thënë, por në zemrën tuaj keni mirëkuptim. Një falje e sinqertë nga ju do të thotë shumë për partnerin tuaj tani.

Seksi

Flisni me bashkëshortin tuaj për nevojën që keni tani për të qendruar pak kohë vetëm, dhe sigurohuni që ky dialog të zhvillohet në një mjedis të sigurt dhe harmonik. Riaktivizoni komunikimin me bashkëshortin tuaj në të gjitha nivelet, përvojat e përditshme që secili prej jush ka, si dhe idetë, informacionin dhe ndjenjat tuaja. Është gjithashtu e rëndësishme të flisni për ekonominë tuaj dhe të thelloni idealet dhe pritjet që secili prej jush ka. Është e këshillueshme që të dy të merrni pjesë në evente shoqërore dhe kulturore ose intelektuale në mënyrë që të mund të bëni biseda interesante për tema të kohës së tanishme me karakter kulturor ose të natyrës psikologjike. Planifikoni kohën tuaj të lirë dhe përpiquni të jeni sa më kreativ, duke marrë pjesë në aktivitete në grup, duke zhvilluar një hobi që të dy ju pëlqeni ose duke takuar njerëz të rinj në mjedise të ndryshme.

Karriera

Muaji Qershor vë theksin tek komunikimi për të lindurit e shenjës së Dashit. 10 Qershori sjell eklipsin diellor dhe një kontratë pune mund të arrijë për ju, por mund të mos jetë gjithçka që ju shpresonit. Do të duhen disa negociata për ta bërë atë të pranueshme. Dhe me Mërkurin ende në prapavijë, ju mund të dëshironi të tërhiqni ato negociata deri të paktën në datën 22.
14 Qershori sjell fat në sektorin tuaj të parave që rrjedhin nga karriera. Përmes një komunikimi të guximshëm, ju mund të kërkoni një rritje të rrogës suaj. Ju mund të merrni një përgjigje negative në fillim, kështu që do të duhet të jeni këmbëngulës dhe krijues për të marrë atë që dëshironi.
Gjatë ditëve që vijnë pas dates 22, mund t’i ktheheni disa e-mail-eve që keni humbur. Kontrolloni për mesazhe telefonike ose tekste që nuk u jeni përgjigjur. Një klient ose mundësi biznesi mund të jetë duke pritur për përgjigjen tuaj.
24 Qershori sjell Hënën e plotë duke ndriçuar sektorin tuaj të karrierës. Ju jeni më të dukshëm tani, kështu që është koha e duhur për t’u takuar me shefin. Nëse jeni duke kërkuar për një punë, postoni CV-n tuaj në internet ose drejtohuni tek një person që po kërkon punonjës.

Shëndeti

A keni një çështje që është e vështirë të zgjidhet? Mërkuri ju inkurajon të shikoni në të gjitha opsionet e mundshme. Megjithatë mund t’ju duhet më shumë se një vështrim i përkohshëm, sepse një hulumtim më i thellë mund të zbulojë mundësi që janë perfekte për ju.
Nëse vitaliteti juaj është zbehur, lëvizja e Marsit në shenjën e Luanit më 11 Qershor mund ta përmirësojë atë në mënyrë të konsiderueshme. Do të keni energji për të punuar çdo ditë, dhe gjithashtu mund të shijoni sporte konkurruese.
Sidoqoftë, kini kujdes dietën tuaj. Ngrënia e ushqimeve të shpejta mund të provokojë një tundim. Përpiquni të evitoni sa më shumë të mundeni ëmbëlsirat.