Horoskopi mujor • Binjaket

Ky muaj mund të jetë një muaj intrigues për ju, të dashur Binjakë, sepse dielli i Dashit ndriçon një dritë në sektorin e grafikut tuaj që rregullon sekretet, duke zbuluar informacione që dikur ishin fshehur. Edhe të dhënat më delikate mund të hapin një mister me të cilin keni luftuar, kështu që sigurohuni që të tërhiqni temat që zgjojnë interesin ose intuitën tuaj. Këto ndjenja mund të ndihen veçanërisht të theksuara kur dielli i afrohet Uranit të paparashikueshëm më 5 maj. Kjo mund të çojë në momente qartësie që godasin si rrufe.
Mërkuri, planeti juaj sundues, hyn në lëvizjen e tij retrogradë ndërsa udhëton nëpër shenjën tuaj në të dhjetën, gjë që me siguri do t’ju lërë të ndjeni një kontakt të jashtëzakonshëm. Kini kujdes për nivelet e ulëta të energjisë, mjegullën e trurit, keqkomunikimin, gabimet dhe ngathtësinë tani pasi univers. Për fat të mirë, kjo energji do t’ju japë gjithashtu leje të plotë për të reflektuar, duke ofruar një mundësi për të lidhur çdo fund të lirë në jetën tuaj personale.
Dielli hyn në shenjën tuaj më 20 maj, duke ju kërkuar të përqafoni gëzimin në të gjitha format e tij. Me ditëlindjen tuaj afër, tani do të ishte një kohë ideale për të shfrytëzuar mirënjohjen tuaj dhe për të marrë parasysh qëllimet tuaja, ndërsa kërkoni nga pala tjetër pak ndihmë për t’i arritur ato. Universi do të jetë në gjendje t’ju bekojë gjatë hënës së re të Binjakëve në datën e tridhjetë. Kjo ofron mundësinë e përsosur për të vendosur disa synime personale për të ndihmuar në evoluimin dhe përsosjen e imazhit tuaj ndërsa hyni në një kapitull të ri dhe udhëtim rreth diellit.

Ditët me fat gjatë muajit: 21, 22, 29
Ditë sfiduese: 3, 4, 14

Dashuria

Ju pëlqen të angazhoheni intelektualisht me njerëzit që ju interesojnë në fillim të këtij muaji. Njerëzit që postojnë përgjigje të mprehta për tregimet tuaja të mediave sociale ose fjalët e të cilëve bien në sy në DM-të tuaja janë ata që duhet të ndiqni.
Më 10 maj, udhëheqësi juaj i zgjuar Mërkuri kthehet në retrogradë ndërsa jeni në shenjën tuaj të hutuar, kështu që mund të humbisni sinjalet që dikush po përpiqet t’ju dërgojë. Dëgjoni miqtë tuaj kur ata ju thonë se dashuria juaj po përpiqet të tërheqë vëmendjen tuaj, Binjakë, sepse nuk jeni disi të paditur për gjëra që janë të dukshme për të tjerët gjatë këtij cikli konfuz retrograd.
Dielli e lë Demin tokësor, të fiksuar për shenjën tuaj të pavarur dhe kurioze në datën e njëzetë, e cila ju hap mendjen dhe sytë ndaj opsioneve që i keni injoruar ose i keni harruar së fundmi. Kjo energji e gjithanshme ju inkurajon të dilni në botën e takimeve dhe të ecni nëpër çdo derë që hapet. Nuk ka asnjë arsye për të kufizuar veten tani.
Mërkuri është ende retrogradë kur e lë shenjën tuaj për t’u kthyer te Demi i besueshëm më 22 maj, dhe ky kombinim mund të zbulojë disa të vërteta të ashpra por realiste. Nëse keni folur me dikë që mund të ketë potencial afatgjatë, kjo energji e fortë mund t’ju ndihmojë të zbuloni nëse jeni në të vërtetë të pajtueshëm apo jo.

Seksi

Java e parë e muajit do të jetë kryesisht e përshtatshme për të jetuar histori klandestine, të cilat nuk do t’ju lejojnë të përjetoni seks me lirinë që dëshironi. Hyrja e Venusit në Shenjën tuaj do t’ju sjellë një dashnor të jashtëzakonshëm si një dhuratë, në gjendje të zbulojë pikat më të ndjeshme të trupit tuaj. Pas një pritje të vogël në fillim të muajit, me Venusin në shenjën tuaj do të jeni në gjendje të kurorëzoni ëndrrat tuaja më të nxehta erotike në shoqërinë e një partneri me të cilin do të ndiheni plotësisht të qetë. Një histori seksi mund të marrë një drejtim më të qëndrueshëm gjatë muajit.

Karriera

Këtë muaj, një rritje në biznes do të thotë më shumë punë dhe fitime të mundshme. Një eklips hënor më 15 maj ndriçon shtëpinë tuaj të punës, punonjësit dhe bashkëpunëtorët. Mund të ketë një kërcim të papritur në listën tuaj të gjërave për të bërë kur një punonjës ose bashkëpunëtor bën një dalje. Ky ndryshim mund të ketë qenë në punë për disa kohë dhe tani po përpiqeni të vazhdoni. Në të njëjtën kohë, ka të ngjarë të ketë një rritje në biznes, klientë të rinj dhe shitje shtesë.
Në datën e nëntëmbëdhjetë, dielli, që lind në grafikun tuaj, dërgon Plutonin në shtëpinë tuaj të burimeve. Ju keni një mundësi për të fituar fonde për një biznes ose për të gjetur investime të mëdha. Ju mund të merrni një ndihmë eksperti për këtë nga një mik i cili është thjesht një menaxher i fondeve mbrojtëse ose me njohuri financiare në vetvete. Tani ju keni një avantazh.
Hëna e re është më 30 maj dhe e gjithë vëmendja do të jetë tek ju për dy javët e ardhshme. Kjo është një kohë e shkëlqyer për t’u ulur me mbikëqyrësin tuaj për të folur për rrugën tuaj drejt një pozicioni më të mirë.

Shëndeti

Dielli vazhdon udhëtimin e tij nëpër sektorin tuaj shpirtëror, kështu që mund t’ju duhet të mbani ritmin kur bëhet fjalë për energjinë tuaj deri më 20 maj. Gjatë këtyre javëve, mund të përfitoni nga seancat e rregullta joga për të ndihmuar në balancimin e rrjedhës suaj të energjisë dhe për t’ju mbajtur të zhdërvjellët. Yoga është një mënyrë e shkëlqyer për të çliruar tensionin, Binjakë, dhe mund t’ju ndihmojë të ndiheni të qetë dhe të qetë. Nëse ju pëlqen, mund të dëshironi të vazhdoni rregullisht.
Ju do të jeni në elementin tuaj sapo dielli të hyjë në shenjën tuaj në datën njëzet. Niveli juaj i energjisë mund të fillojë të rritet përsëri. Tani është koha për të qenë më aktiv fizikisht dhe për t’u rikthyer në rutinën e stërvitjeve të rregullta.