Horoskopi mujor • Peshqit

Do të mësoni më lehtë përmes përvojave praktike këtë muaj, të dashur Peshq, sepse dielli i Demit sjell një nxitim aktiviteti në sektorin e grafikut tuaj që rregullon mësimin, komunikimin dhe kuriozitetin. Këto dridhje mund t’ju frymëzojnë që t’i ndotni duart kur bëhet fjalë për zgjerimin e njohurive tuaja, veçanërisht nëse keni një mentor që t’ju ndihmojë të ndriçoni çdo udhëtim të ri që zgjidhni të vazhdoni. Megjithatë, kjo energji lëviz me ritmin e vet, kështu që ju do të dëshironi të siguroheni që të jeni të duruar me përparimin tuaj.
Jupiteri, planeti i fatit dhe i zgjerimit, kalon në Dash më 10 maj, duke ju ndihmuar të rritni pasurinë tuaj gjatë disa muajve të ardhshëm. Një rritje e prosperitetit tuaj është në horizont, megjithëse do t’ju duhet të jeni të gatshëm të merrni disa shanse dhe t’u thoni po mundësive. Jini në vëzhgim për punë të reja, rrugë karriere ose investime gjatë kësaj kohe, sepse vendimet financiare që merrni tani ka të ngjarë të shpërblehen në mënyra të mëdha. Mërkuri do të jetë në mes të udhëtimit të tij retrograd, ndaj sigurohuni që të kuptoni plotësisht kushtet e çdo marrëveshjeje të re që nënshkruani.
Ju do të vini re një zhvendosje kur dielli të hyjë në Binjakët e zhurmshëm dhe shtëpinë tuaj të katërt diellore në ditën e njëzetë. Kjo klimë kozmike sjell një atmosferë të ajrosur në jetën tuaj shtëpiake, duke ju ndihmuar ju dhe shokët e shtëpisë tuaj të rilidhni me artin e bisedës. Përgatituni për disa netë vonë duke biseduar nëpër dhomën e ndenjes, pasi shtëpia juaj bëhet një qendër lidhjeje për ju dhe të dashurit tuaj.

Ditët me fat gjatë muajit: 5, 8, 13
Ditët sfiduese: 4, 7, 11

Dashuria

Më 1 maj, formohet një sekstil frymëzues midis Venusit të bukur në shenjën tuaj ëndërrimtare dhe Plutonit rigjenerues në Bricjapin e shtyrë, duke ju vënë në humor për të bërë një kërkim serioz të shpirtit. Ky aspekt ju ofron mundësinë për të rifreskuar dhe rinovuar shpirtin tuaj, gjë që është veçanërisht e dobishme nëse keni kaluar një ndarje ose dhimbje zemre së fundmi. Mos e fajësoni veten për gjëra që nuk ishin faji juaj, Peshq.
A jeni gati të provoni disa fishekzjarre? Sepse kur hyrja e Venusit lë shenjën tuaj të ruajtur për eksitimin e zjarrtë të Dashit në të dytën, ju i lini rezervat tuaja pas dhe bëheni 100 për qind të hapur për çfarëdo që të ndodhë. Dhe edhe nëse nuk keni rënë kurrë në dashuri me shikim të parë më parë, kjo nuk do të thotë se nuk do të dashuroheni në një moment gjatë këtij tranziti “çdo gjë shkon”!
Më 4 maj, një sekstil agresiv Mars-Uran ndërhyn në tendencat tuaja introverte dhe ju detyron të reagoni ndaj diçkaje në të cilën nuk jeni me të vërtetë pjesë (ose nuk dëshironi të jeni). Bëjeni përgjigjen tuaj të shkurtër në mënyrë që të mos përfshiheni në dramën e çrregullt të marrëdhënies së dikujt tjetër.
Asteroidi i përkushtuar Vesta i thotë lamtumirë Ujorit logjik dhe përshëndetje për energjinë e butë dhe të ndjeshme të shenjës suaj të ujit në datën njëzet e katër, duke hapur dyer shpirtërore dhe shpirtërore që mund të ndihmojnë në avancimin e jetës suaj të dashurisë. Jini të hapur ndaj aftësive tuaja psikike tani duke dëgjuar nga afër zërin tuaj të brendshëm dhe duke interpretuar simbolikën e ëndrrave tuaja.

Seksi

Nëse jeni duke kërkuar një partner që di të ju kënaqë seksualisht, Marsi këtë muaj do t’ju ofrojë mundësi të shumta për ta takuar dhe joshur me naivitetin tuaj të rremë dhe dashakeqës. Nëse jeni duke kërkuar një partner i cili, pas natës së parë të seksit, ju kërkon të njihni familjen e tij, Afërdita do t’ju ​​bllokoje, dhe do t’ju ​​lërë zemrën e thyer. Zgjedhja është e juaja!

Karriera

Këtë muaj, vëmendja ndaj detajeve mund t’ju ndihmojë të keni sukses. Një eklips hënor më 15 maj ndriçon shtëpinë tuaj të çështjeve ligjore dhe licencave profesionale. Është e mundur që po bëni një test për të rinovuar një licencë ose për të marrë disa kredite për edukimin e vazhdueshëm. Jini të kujdesshëm me aplikimet, dokumentet dhe marrëdhëniet me agjencitë qeveritare, sepse mund të ketë vonesa ose pengesa shtesë për të cilat nuk jeni në dijeni. Duke marrë iniciativën, mund të ndiheni të sigurt se do të kapërceni çdo pengesë që mund të bllokojë qëllimin tuaj.
Në datën e nëntëmbëdhjetë, dielli në shtëpinë tuaj të komunikimit dërgon Plutonin në shtëpinë tuaj të grupeve dhe organizatave të komunitetit. Peshq, rrjetëzimi mund t’ju ndihmojë vërtet ta çoni karrierën tuaj në një nivel tjetër. Mund të mos jetë gjëja juaj e preferuar për të bërë, por ju jeni më mirë në të nga sa mendoni. Është koha për të kontaktuar kolegët dhe profesionistët me të njëjtin mendim për të parë se si mund të ndihmoni njëri-tjetrin.
Hëna e re është më 30 maj dhe, gjatë dy javëve të ardhshme, mund të dëshironi të flisni me një anëtar të familjes për bashkimin e burimeve për të filluar një biznes ose për të bërë investime. Është e mundur që të keni aftësi dhe kursime të mjaftueshme për të blerë pasuri të paluajtshme ose një biznes.

Shëndeti

Me Marsin e zjarrtë në shenjën tuaj deri më 24 maj, mund ta keni të vështirë të ecni përpara dhe t’i përmbaheni rutinave tuaja. Kjo mund të jetë tipike për shenjën e Peshqve, pasi shpesh përballeni me zgjedhjen e përditshme për të ecur me rrjedhën ose për të shtyrë veten për të qenë më i fokusuar.
Sidoqoftë, sapo Jupiteri optimist të zhvendoset në Dash në datën e dhjetë, i ndjekur nga Marsi dinamik dy javë më vonë, ju mund të keni më shumë energji në dispozicion dhe të ndiheni më të fortë mendërisht dhe fizikisht. Kjo mund të jetë e mjaftueshme për t’ju inkurajuar t’i përmbaheni zakoneve pozitive të përditshme. Nëse mund ta mbani atë për një muaj, Peshq, ai mund të qëndrojë me ju për gjithë jetën.