Horoskopi mujor • Ujori

Dielli nxjerr në pah shtëpinë tuaj të parë të vetes nga fundi i janarit deri në fund të shkurtit, dhe ashtu si çdo vit, ju do të festoni ditën e lindjes tuaj në një moment gjatë asaj periudhe kohore. Këtë vit, Ujor, planifikoni të argëtoheni për ditëlindjen në stilin e pazakontë për të cilin jeni njohur! Me fjalë të tjera, bëhuni aq të çuditshëm sa të doni dhe sigurohuni që festimet të përfshijnë shumë marrëzi dhe shoqërizim. Gjëja më e keqe që mund të imagjinoni është të festoni vetëm.
Mësuesi i vendosur Saturni është në shenjën tuaj të ajrosur midis janarit dhe marsit – kur ju ndjeni dëshirën për të mësuar më shumë për të panjohurat në jetën tuaj. Kjo mund të jetë një periudhë e rëndësishme rritjeje dhe vështirësie, dhe ju bën thirrje të hiqni qafe çdo paragjykim apo paragjykim që ju pengon. Nëse doni të merrni efektin e plotë pozitiv të këtij tranziti, natyra juaj tipike rebele do të duhet të zbehet në plan të dytë ndërsa përqafoni të jeni pjesë e një kolektivi më të madh njerëzish që mund të bëjnë ndryshimin.
Planeti juaj shpikës Urani po udhëton me shenjën konservatore të tokës Demi dhe zonën tuaj të shtëpisë dhe familjes gjatë gjithë vitit, duke treguar se disa ndryshime të ngadalta do të fillojnë të marrin formë në ato fusha të jetës tuaj. Nga natyra, ju jeni një novator dhe pionier, por këto karakteristika janë në kontrast të fortë me natyrën e qëndrueshme të Demit. Kjo mund ta bëjë të vështirë për ju që të ndiheni të vendosur në shtëpinë tuaj dhe rreth familjes, por pjesa më e madhe e rritjes vjen nga ballafaqimi me çekuilibrat e energjisë si këto.

Dashuria

Nuk është sekret që ju pëlqen beqaria, Ujor. Ashtu si shumica e shenjave të ajrit, ju e vlerësoni lirinë tuaj, kështu që kur Marsi i pasionuar kalon kohë me Binjakët, shenjën tjetër të shqetësuar dhe zonën tuaj të kënaqësisë nga fillimi i vitit deri në fund të marsit, ju mund të luftoni vërtet me konceptet e monogamisë dhe binjakëve të shpirtit. Ndonëse nuk ndiheni saktësisht të bllokuar aty ku jeni (në fund të fundit, keni zgjedhur të jeni në një lidhje), thjesht dëshironi të kaloni një kohë të mirë, pa telashe të lidhura dhe, për fat të keq, kjo nuk është shumë e favorshme të jesh i dashuruar apo në një lidhje afatgjatë!
Keni një kohë më të mirë për të komunikuar dhe për të bërë kompromis kur Marsi hyn në Peshorjen dhe shtëpinë tuaj të partneritetit në fund të gushtit dhe dielli çiftëzohet me Peshoren në fund të shtatorit. Këto tranzite harmonike e rrethojnë marrëdhënien tuaj me energjinë e ekuilibruar që i nevojitet për t’ju kapërcyer çdo problem të ashpër që keni pasur kohët e fundit. Nëse e keni pasur të vështirë të arrini një marrëveshje për diçka të rëndësishme, kjo energji komprometuese ju jep sjelljen simpatike që do t’ju ndihmojë të rregulloni gjërat dhe t’ju lejojë të dyve të merrni atë që dëshironi.
Dhe nëse vazhdoni të debatoni, do të keni një shans të dytë për t’i rregulluar gjërat gjatë hënës së re dhe eklipsit diellor në mes të tetorit, gjithashtu në Peshoren e hirshme. Gjatë këtij hënimi, ju jeni në gjendje të futeni rehat në këpucët e partnerit tuaj dhe të zgjidhni lehtësisht çdo konflikt të vazhdueshëm. Shikimi i gjërave nga këndvështrimi i njëri-tjetrit mund të jetë një moment i vërtetë që të hapë sytë.

Seksi

Jeta juaj seksuale do të shpërthejë gjatë gjithë vitit 2023, Ujor! Ju mund të jeni gati për të eksploruar plotësisht disa mundësi seksuale mbi të tjerat kur stacionet e Marsit drejtohen në Binjakët më 12 janar dhe këto përleshje mund t’ju ndihmojnë të ndiheni më të qetë mendërisht për preferencat, seksualitetin dhe dëshirat tuaja. Duke qenë se do të ketë një hënë të plotë të guximshme në Luan më 5 shkurt gjatë sezonit tuaj astrologjik, ju mund ta filloni vitin duke u ndjerë të guximshëm dhe të guximshëm kur i afroheni përpjekjeve tuaja seksuale. Nëse keni pritur një shans për të eksploruar me siguri periferitë e zonës suaj sensuale të rehatisë, atëherë hëna e plotë do t’ju japë forcën e guximit të nevojshëm për të futur diçka të re në dhomën e gjumit. Mishëroni shpirtin e Luanit duke veshur veshjet tuaja të preferuara dhe duke kaluar kohën tuaj me paralojën.

Karriera

Ujor, për shkak se ju pëlqen të jeni në avantazh, jeni të gatshëm të merrni rreziqe financiare që njerëzit e tjerë mund të mos kenë. Këtë vit, Saturni punëtor është në partneritet me shenjën tuaj inteligjente, të dashur për teknologjinë në fillim të vitit, kështu që midis janarit dhe marsit, çlirimi nga çdo kufizim tradicional i karrierës që mendoni se keni qenë së fundmi duhet të shpërblehet mirë. Idetë tuaja të çuditshme, por të dobishme, ju bëjnë një pjesë të paçmuar të çdo ekipi tani, dhe sjellja juaj miqësore dhe e ajrosur ju bën një shef ose koleg të njohur.
Mos harroni gjithashtu se planeti juaj rebel i shtëpisë, Urani, është në një Demi të qëndrueshëm për paratë gjatë gjithë vitit, gjë që mund t’ju krijojë një të ardhme më të shëndetshme financiare nëse jeni të gatshëm të jeni të duruar. Ashtu si vitin e kaluar, diversifikimi i investimeve dhe lëvizja e parave në disa lloje të niveleve të rrezikut mund t’ju sjellë disa fitime seriozisht të shëndetshme, por vetëm nëse jeni të gatshëm të prisni derisa të vijë koha e duhur për të vepruar.
Ndërsa Jupiteri me fat kalon pjesën e parë të vitit (deri në mes të majit) në Dashin e zjarrtë, ju jeni kurioz për gjithçka dhe gati për të eksploruar botë të reja. Nëse keni qenë të pakënaqur në karrierën tuaj aktuale, kjo është një kohë e shkëlqyer për të bërë disa kërkime në fusha të ndryshme. Gama e gjerë e interesave tuaja tani mund t’ju çojë gjithashtu në një rrugë të dobishme financiare, por përsëri, kërkimi është i rëndësishëm kundrejt thjesht hedhjes së të gjitha parave tuaja në një mundësi, sepse duket interesante. Mendja juaj e ndritur mund t’ju çojë larg tani, prandaj mos kini frikë të ngriheni dhe të bëni pyetje të vështira për atë që do t’ju sjellë rezultatin më të dobishëm.

Shëndeti

Saturni po kthehet në shenjën tuaj, kështu që energjia juaj mund të mos jetë në maksimum, prandaj është e rëndësishme të keni një ekuilibër të punës dhe pushimit dhe të mos e teproni veten.
Së bashku me këtë, Afërdita e ëmbël në sektorin tuaj të mirëqenies deri më 11 Janar mund t’ju japë një tendencë për të zgjedhur ushqime të shëndetshme. Mos u shqetësoni nëse dorëzoheni, Ujor. Thjesht vazhdoni dhe merrni një vendim që nuk do t’ju ndalojë të arrini qëllimet tuaja të fitnesit.
Ndërsa Marsi këmbëngulës zhvendoset në Binjakë për një qëndrim tetë-mujor në datën e njëzetë, do të tërhiqeni nga aktivitete që janë shoqërore si dhe ushtrime përrallore. Golfi, tenisi dhe sportet e tjera interaktive mund t’ju sjellin orë të tëra kënaqësie.