Celebrities Gossip Showbiz

Jo më 25, ja sa vjeçe është partnerja e Leonardo DiCaprio!

Leonardo DiCaprio ka një reputacion për lidhje vetëm me vajza të moshës 25 vjeç e më pak, por duket se e dashura e tij e re Vittoria Ceretti më në fund mund të jetë gruaja që do të thyejë zakonin e jetës. Ylli i Titanikut, 48 vjeç, është ‘i çmendur’ pas supermodeles italiane, e cila mbush 26 vjeç në qershor, me burime që pretendojnë se ai tani po takohet ekskluzivisht me të pasi ajo ka ‘të gjitha cilësitë që ai kërkon nga një partnere’.

Dyshja, të cilët u fotografuan për herë të parë në një takim në gusht dhe së fundmi u shfaqën në një shfaqje shumë publike të dashurisë, thuhet se janë lidhur me një dëshirë të fortë për të shpëtuar planetin nga ndryshimet klimatike. “Leo është i çmendur pas Vittoria-s dhe ai e sheh çdo aspekt të saj intrigues”, tha një burim ekskluzivisht për DailyMail.com.

Atij i pëlqen se ku po shkon kjo dhe po e sheh vetëm tani. Ajo është shumë inteligjente dhe ka të gjitha cilësitë që ai kërkon te një partnere.

Midis këtyre atributeve është interesimi i Vittoria-s për shkaqet mjedisore, i cili ishte një ‘barazim i madh’ për aktorin e Killers of the Flower Moon. Vittoria ishte paraqitur më parë në kopertinën e Vogue Italia, duke mbajtur një gur ku shkruhej “Mbroni Venecia”. E cilësuar si ‘modelja më e famshme e Italisë’ në artikullin shoqërues, ajo përdori mundësinë për të rritur ndërgjegjësimin për ndikimin e rritjes së nivelit të detit në Venecia.