Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip Showbiz

Jo vetëm me veshjen e saj në “Met Gala 2021”, por Diane Kruger tërhoqi vëmendjen me…

Gjatë “Met Gala 2021” të mbajtur më 13 shtator, Diane Kruger tërhoqi vëmendjen me veshjen e saj të mrekullueshme të tapetit të kuq nga Prabal Gurung. Ndërsa shumë dashamirës të modës ishin të fiksuar me fustanin prej neoni të gjelbër të hapur të aktores ose me takat rozë të Jimmy Choo, të tjerët shkuan direkt në diçka vezulluese dhe të ndezur në dorën e saj.

Kjo nuk ishte vetëm një bizhuteri e veshur për ngjarjen me yje, por unaza e fejesës që ajo mori nga Norman Reedus pas një propozimi në fillim të kësaj vere. Bazuar në fotografi, në atë gisht është një diamant i madh i prerë në katror.

Sipas një burimi të brendshëm, Diane dhe Norman më parë u fejuan shumë privatisht në Atlanta. Ata tani po kalojnë pjesën më të madhe të kohës në Bregun Lindor pasi janë shumë të ngazëllyer për të forcuar marrëdhënien e tyre.

Met Gala ishte një mbrëmje e veçantë për Diane, e cila ndihmoi në fillimin e 75 vjetorit të Institutit të Kostumeve me ekspozitën e tyre të re të titulluar “Në Amerikë: Një leksik i modës”. Për mbrëmjen e daljes së Dianës, grimieri i famshëm Misha Shahzada i dha syve të saj një ngjyrë që të përputheshin me takat e saj rozë. Ndërkohë që, stilistja e famshme Danielle Priano perfeksionoi flokët e Dianës.

Me fat për aktoren, “Met Gala 2022” tashmë është caktuar për 2 maj. Pjesa e dytë do të eksplorojë zhvillimin e modës amerikane duke paraqitur rrëfime që lidhen me historitë komplekse dhe të shtresuara të atyre hapësirave.