Celebrities Gossip

Kate Middleton then rregullin e artë të Mbretëreshës dhe zbulon këtë detaj privat!

Ka disa rregulla që vijnë me të qenit pjesë e familjes mbretërore, nga kodet e veshjes deri te protokolli i udhëtimit. Më e pazakonta, me siguri, janë rregullat e familjes mbretërore rreth ushqimit, të cilat i pengojnë ata të hanë gjithçka, nga ushqimet e detit te hudhrat, ndër kuzhinat e tjera të njohura. Mbretëresha e ndjerë Elizabeth II thuhet se nuk e zbuloi kurrë ushqimin e saj të preferuar dhe mbeti e ngushtë në lidhje me preferencat e saj të kuzhinës gjatë gjithë mbretërimit të saj.

Princesha e Uellsit, megjithatë, ka thyer shpesh traditën e monarkes së ndjerë dhe shpesh është jashtëzakonisht e hapur për ushqimet e saj të preferuara dhe dashurinë për të gatuar në shtëpi me fëmijët e saj George, Charlotte dhe Louis. Besohet se monarkja zgjodhi ta mbante privat ushqimin e saj të preferuar, sepse nuk donte t’i shërbenin të njëjtat pjata në çdo fejesë zyrtare. Gordon Rayner, ish-korrespondent mbretëror për “The Telegraph”, dikur tha se e kishte zbuluar këtë fakt nga një anëtar i stafit mbretëror. Ai tha:

Siç më tha një nga stafi i saj, nëse ajo do të thoshte se kishte një vakt të preferuar, ajo kurrë nuk do të shërbehej me ndonjë gjë tjetër.

Princesha Kate theu rregullin e artë të ushqimit të Mbretëreshës në vitin 2018 gjatë vizitës së saj në spitalin “Great Ormond Street”, ku bisedoi me katër vjeçarin Rafael Chana, nga East Preston, i cili ishte duke pritur për një transplant zemre. Rafael tregoi se i pëlqenin ullinjtë, për të cilën Kate u përgjigj:

Edhe unë kur isha e vogël haja shumë ullinj.

Kur pacienti i ri shtoi se i pëlqejnë edhe makaronat, Kate zbuloi:

Edhe Charlotte-s i pëlqejnë makaronat.

Mbretëresha mund të ketë hezituar të ndajë ushqimet e saj të preferuara, por Princesha e Uellsit ishte shumë e gatshme për të ndarë dashurinë e saj ushqimet pikante në një event mbretëror në Skoci me Princin William.