Celebrities Gossip Showbiz

Meghan Markle ‘urrente të ishte një princeshë e dorës së dytë’, sipas pretendimeve të një punonjësi të pallatit mbretëror!

Meghan Markle dyshohet se “urrente të ishte një princeshë e dorës së dytë” përpara se të bënte daljen e saj mbretërore me Princin Harry. Pretendimi u bë nga një punonjës i Pallatit Kensington “i cili e kujtoi mirë Meghan” në një libër të ri të shkruar nga Tom Quinn të titulluar “Rinia e praruar: Një histori intime e rritjes në familjen mbretërore”. Ai përmban dëshmi ekskluzive nga stafi i pallatit me burime historike, si dhe të brendshëm mbretërorë. Ai synon të shqyrtojë edukimin tradicional të familjes mbretërore britanike dhe se si ka ndikuar tek ata gjatë viteve.

Një zëdhënës i Pallatit Buckingham nuk iu përgjigj menjëherë kërkesës së Fox News Digital për koment në lidhje me librin e Quinn. Sidoqoftë, një zëdhënës i tha më parë Fox News Digital se pallati në përgjithësi nuk komenton “libra të tillë”. Quinn tha për Fox News Digital se ish-aktorja amerikane u identifikua me Princeshën Diana, një anëtare e familjes mbretërore e cila u trajtua në mënyrë të padrejtë nga shtypi dhe më pas u ndoq nga paparacët deri në vdekjen e saj tragjike në 1997 në moshën 36-vjeçare. Quinn shpjegon:

Është shumë e lehtë të kuptosh pse Meghan do të identifikohej me Dianën, sepse, në një farë kuptimi, Diana ishte gjithashtu një rebele brenda familjes mbretërore. Pikëpamjet e tyre për familjen mbretërore përkojnë. Ata janë shumë të ngjashëm. Diana e urrente gjithë atë mbytje. Asaj nuk i pëlqeu të shtënat me fazanin që e tërhoqën zvarrë. Dhe është interesante sepse Diana u rrit në atë botë. Ajo u rrit në një pasuri të madhe. Spencers janë një nga familjet më aristokrate në Mbretërinë e Bashkuar. Ata janë martuar në familjen mbretërore për më shumë se 500-600 vjet. Por mendoj se kur Meghan mendon për Dianën, ajo sheh një shpirt të afërm.

Sipas librit të Quinn-it, punonjësi i pallatit e përshkroi 41-vjeçaren si “një person shumë të këndshëm, të buzëqeshur dhe super pozitiv”. Megjithatë, si dikush që “gjithmonë ndihej në kontroll të fatit të saj” ajo e gjeti veten në një institucion “ajo nuk mund të ndikonte”. Siç citohet në libër, punonjësi pretendon:

Ajo ishte e mahnitur nga fama mbarëbotërore që do të sillte të qenit princeshë, por ajo ishte e tronditur nga protokolli i pallatit dhe nga fakti që ajo nuk ishte dhe nuk mund të ishte kurrë e para në renditje. Ajo i urrente kufizimet dhe rregullat; ajo urrente të ishte një princeshë e dorës së dytë e dyta pas Catherine Middleton, dua të them. Ajo mendoi se do të jetonte në Kështjellën Windsor, për shembull, dhe thjesht nuk mund ta besonte kur ajo dhe Harry. iu dha Nottingham Cottage në territorin e Pallatit Kensington.

Markle, një yll në dramën ligjore “Suits”, u bë Dukesha e Sussex kur u martua me princin britanik, 38 vjeç, në vitin 2018. Gjashtë muaj pas dasmës së tyre mbretërore, u zbulua se çifti do të krijonte një shtëpi në Frogmore Cottage. Një deklaratë e Pallatit të Buckingham konfirmoi se çifti kishte pranuar dhuratën nga Mbretëresha Elizabeth II.