Rajoni

“Nëse preket Kosova, Serbia do të rrafshohet”, Sanduloviç-Vuçiçit: Palaço, sqaro qytetarët çfarë të tha NATO

Tensionet në veri të Kosovës, kanë krijuar debat të fortë dhe të ashpër edhe brenda politikës në Serbi. Kryetari i Partisë Republikane të Serbisë, Nikola Sanduloviç, e ka cilësuar palaço presidentin Aleksandar Vuçiç.

Në postimin e tij në Facebook, ai ka kërkuar Vuçiçit të ndalojë propagandën dhe të sqarojë para qytetarëve të vërtetën se çfarë i thanë gjeneralët e NATO-s.

Sipas tij në një komunikim me gjeneralët serbë, forcat e NATO-s ua kanë bërë të qartë se nëse preket Kosova, Serbia do të rrafshohet.

Postimi i Sanduloviç:


Ku u fshehe tani ALEKSANDRE VUÇIQ, KLLOUN I PËRBASHKËT dhe jo Komandant!

Pse nuk thirrni konferencë shtypi tani dhe t’i tregoni Serbisë çka i thanë gjeneralët e #NATO-s mbrëmë “gjeneralët” tuaj serbë të thururur ngushtë?!

Pse nuk thoni ju qe ju kane thene nese shkoni me ushtri ne Kosove, se Serbine e nxjerrin ne toke nga ajri?!

PËR SHKAKUN TUAJ, KOKA JOTE E ÇMENDUR DHE GJUHA E DROGUAR!

Dilni tani KLLOUN SUPREM dhe tregohuni para Serbisë në EDICIONIN tuaj të vërtetë FRIKACAK, e jo të na frenoni e të na hidhni sytë në Serbi në mediat tuaja gobbels!