Celebrities Showbiz

Për çfarë ‘stuhie’ na paralajmëroi Drake në koncertin intim në Teatrin Apollo?!

Drake ka krijuar shumë këngë hit gjatë karrierës së tij muzikore gati 15-vjeçare. Ai paraqiti një kujtesë të theksuar me një koncert intim në Teatrin Apollo të Harlemit të shtunën, shfaqja e tij e parë pas shumë kohësh në vendin legjendar. Gjatë performancës në Teatrin Apollo të Harlemit, fituesi i çmimit Grammy-t tha se muzika e re mund të jetë në rrugë e sipër, pavarësisht publikimit të dy albumeve vitin e kaluar. Drake i tha turmës:

Kam menduar për një mori gjërash në jetë, por në këtë moment, asnjë nga ato gjëra nuk më ndalon së bëri muzikë për ju. Shpresoj se mund të krijoj disa emocione të tjera për ju, ndoshta këtë vit mund të lëndohem dhe të bëj një këngë tjetër.

Nata e parë e dy shfaqjeve të fundjavës Apollo të paraqitura nga “SiriusXM”, e shfaqi 36-vjeçarin duke kënduar këngët me një ritëm të furishëm, shumica vetëm me një varg dhe duke u shoqëruar nga fansat të cilët i dinë përmendësh këngët e tij. Shfaqjet e regjistruara do të transmetohen në kanalin SiriusXM Sound 42 të Drake në javët e ardhshme.

Duke vënë në dukje se kjo ishte shfaqja e tij e parë në rreth pesë vjet dhe më vonë duke thënë “Unë do të kem një rrugëtim të gjatë këtë vit”, artisti më i transmetuar i Spotify në SHBA vitin e kaluar i tha audiencës së tij se shfaqja kishte të bënte me mirënjohjen ndaj tyre. Drake tha:

Doja ta bëja këtë një shfaqje për mirënjohjen. Kjo i dedikohet dashurisë time të thellë për familjen time, për miqtë e mi të dashur dhe secilin prej jush që më keni mbështetur për një kohë të gjatë.

Duke veshur xhinse të gjera dhe një fanellë basketbolli të Jimmy Brooks blu dhe të verdhë, Drake hapi performancën me “Over My Dead Body” me të ftuar të famshëm si Justin dhe Hailey Bieber.