Celebrities Gossip Showbiz

“Policia greke më terrorizoi djalin…”, pas rrëfimit të Robertit, kujton në lot Krist Aliaj!

Pas përfundimit të eksperiencës së tij në ‘Big Brother VIP’ ku arriti të shkojë në finale dhe të përballet ‘kokë më kokë’ me Luizin, Krist Aliaj nuk i ka munguar ndjekësve të tij pasi menjëherë u shfaq me një projekt të ri televiziv. Bëhet fjalë për ‘She’s On Top’, spektakël i cili sapo ka përfunduar dhe Kristi ishte pjesë e jurisë profesioniste që gjykonte vajzat.

“S’e Luan Topi” riktheu në vëmendje rrëfimin e artistit Robert Dragoti për periudhën më të vështirë nga e kaluara, por këtë herë prezent në studio ishte edhe i biri, Kristi Dragoti, ku treguan të prekur fragmentet gjatë kohës që ishin në Greqi, ku janë terrorizuar nga policia vendase.

Roberti: Unë kam qenë në Shqipëri në koncert dhe më ndodhën dy ngjarje që shpëtova pa mu thyer koka, njësoj siç iu bë një gazetari të BBC, që ishte në skenë me mua. Atë shkuan në shtëpi e masakruan. E gjetën dhe i bënë 62 fraktura. Mua jo, por më shkatërruan shtëpinë dhe Kristin e kanë masakruar, në kuptimin që e kanë terrorizuar. Ndërkohë unë isha këtu i terrorizuar, ndodhi një gjë e rëndë në të dy lokacionet që isha unë…

Kristi: Tani po më vijnë fragmente, memorie shumë të copëtuara të vakët. Po më vijnë momente, nga mesazhet që dërgonin për presion. Ky rasti këtu në Greqi, përkatësisht në Pire, tani po i rikujtoj. Shumë e trazuar..

 

Së fundmi ka qënë Kristi Dragot Aliaj, ai është është kërcënuar me vdekje nga një përdoues i “Instagramit”. “Kështu do të të vrasin edhe ty, do të ngatërrojnë për qen“, shkruan komentuesi, i cili sigurisht është pa identitet. Këtë Kristi e ka ripostuar në Instastory dhe i ka kthyer një përgjigje atij dhe çdo personi tjetër që i bën të tilla komente.