Celebrities Fashion Gossip Showbiz

Sophia, Sistine dhe Scarlet ju njohim me tre vajzat e talentuara të aktorit të njohur Sylvester Stallone!

Sylvester Stallone, aktori legjendar i njohur për rolet e tij në filma si “Rocky” dhe “Rambo”, nuk është vetëm një yll i Hollywood-it, por edhe një baba krenar i tre vajzave. Por a jeni kuriozë që të zbuloni më shumë detaje në lidhje me karrierën përkatëse të secilës prej tyre?!

Sophia Stallone, modelja aspirante dhe ylli i mediave sociale

Sophia Stallone, e lindur në vitin 1996, është vajza e madhe e Sylvester Stallone dhe gruas së tij, Jennifer Flavin. Sophia ka bërë bujë në fushën e modës si një modele mjaft e talentuar. Bukuria e saj dhe qasja ndaj tendencave të modës kanë sjellë koncerte të saj unike rreth modelimit me markat dhe revistat kryesore dhe të njohura. Ajo është mjaft aktive edhe në platformat e mediave sociale si Instagram, Sophia ka një numër shumë të madh ndjekësish dhe është gjithashtu një influencer.

Sistine Stallone, aktorja dhe modelja e re

Sistine Stallone, e lindur në 1998, është fëmija i mesëm i familjes Stallone. Ashtu si motra e saj Sophia, edhe Sistine ka hyrë në botën e modelingut. Ajo bëri debutimin e saj si modele në Javën e Modës në Nju Jork në vitin 2016 dhe që atëherë ka zbukuruar kopertinat e revistave të ndryshme. Përveç karrierës së saj si modele, Sistine është duke ndjekur aktrimin dhe debutimin e saj në film e bëri në filmin e vitit 2019 “47 Meters Down: Uncaged”. Ajo është sigurisht një yll në rritje për t’u parë si në sferën e modelimit ashtu edhe në atë të aktrimit.

Scarlet Stallone, anëtarja më e re e familjes

Më e vogla nga vajzat e Sylvester Stallone, Scarlet Stallone, lindi në vitin 2002. Në moshën 21-vjeçare, ajo ende po eksploron interesat e saj dhe rrugën për ndërtimin e karrierës së saj. Ajo ende nuk ka lënë le të themi një shenjë të rëndësishme në industrinë e modelingut dhe kinematografisë si motrat e saj më të mëdha, por trashëgimia dhe rrjeti mbështetës i familjes së saj mund të hapë dyert për të në të ardhmen.

Sylvester Stallone ka qenë gjithmonë një baba krenar dhe mbështetës, duke ndarë shpesh arritjet e vajzave të tij në platformat e tij të mediave sociale. Është e qartë se familja Stallone ka talent në venat e saj dhe bota do të shikojë teksa secila prej këtyre vajzave vazhdon të vendosë themelet e veta të karrierës.