Bota Celebrities Sport

Sportistja më e postuar dhe më shpërndarë në Twitter është Serena Williams!

Rrjeti social Twitter ka njoftuar se Serena Williams përveç vlerësimeve të saj në sportin e tenisit, ajo tani është atletja femër më e postuar ndonjëherë në rrjetin social. Gjatë garës së saj në raundin e tretë të US Open, fansat e shumtë që mbështesnin Williams vërshuan në internet duke paraprirë dhe duke e ndjekur çdo ndeshje të saj. Twitter Sports publikoi informacionin në një video me mbishkrimin:

Në fushë dhe në afatin kohor, Serena Williams është më e madhja e të gjitha kohërave. Serena është atletja femër më e postuar dhe shpërndarë në Twitter ndonjëherë. Faleminderit Serena.

Është vënë re se së bashku me akordimin në TV anembanë globit, disa nga personazhet më të famshëm në botë ishin të pranishëm, por kjo nuk ishte e mjaftueshme për të nxitur Williamsin në një fitore tjetër. Ajo u mund në raundin e tretë të US Open të premten nga australiania Ajla Tomljanovic 7-5, 6-7, 6-1, duke ulur perden e karrierës së saj vezulluese. Michelle Obama dhe LeBron James ishin disa nga emrat më të mëdhenj që ndanë me ndjekësit në rrjetet sociale mesazhe të përzemërta në internet pas lamtumirës të së premtes.

Edhe para humbjes së saj, Williams kishte marrë mesazhe të ngjashme jo vetëm nga atletë, por edhe nga njerëz të tjerë me ndikim të lartë. Pas fitores së Williams të mërkurën mbrëma, zëvendëspresidentja e ShBA-së, Kamala Harris, shkroi në Twitter:

Faleminderit Serena Williams për frymëzimin e njerëzve në mbarë botën me talentin, hirin dhe vendosmërinë tuaj brenda dhe jashtë fushës. Ne festojmë gjithçka që keni qenë, gjithçka që jeni dhe gjithçka që do të vijë.

Chris Paul, pati një nga postimet më të mira të natës në Twitter, ndërsa ai thjesht u përpoq të shijonte momentin e fitores së bujshme të Williamsit në raundin e dytë.

Asnjëherë nuk kam parë diçka si ajo që po bën Serena Williams! Të gjithë kudo janë duke brohoritur për të dhe duke e parë çdo moment! Unë jam një fans dhe shijoj çdo minutë!