Fashion

Të famshmet që rikthyen në tapetin e kuq veshjet nga koleksionet e vjetra!

Njerëzit e famshëm pothuajse gjithmonë shfaqen në publik me veshje stilistësh. Më shpesh, për personazhet gra janë fustane nga koleksionet më të fundit të shtëpive të modës. Por ndonjëherë të famshmet zgjedhin veshje edhe nga koleksionet e vjetra dhe shumë mirë bëjnë sepse duken po njësoj rrëzëllitëse. Njihuni me disa prej tyre:

Kirsten Dunst në Christian Dior/Ceremonia e Oscar-it, 2017. Aktorja ka veshur një fustan Christian Dior të vitit 1952

Zendaya në Valentino 2002/Pasarelë, 1991

Irina Shayk në Thierry Mugler/Pasarelë, 1997

Kate Hudson në Versace/Festa Vanity Fair, 2012, aktorja ka veshur një fustan ‘vintage’ të markës italiane

Bella Hadid në Jean Paul Gaultier/Pasarelë 2006

Jennifer Aniston në Dior/Aktorja ka veshur një fustan Dior të vitit 1999

Olivia Rodrigo në Versace/Pasarelë 2001

Rita Ora në Thierry Mugler/Pasarelë 1997

Kim Kardashian në Thierry Mugler/Pasarelë 1999