Celebrities Gossip Showbiz

Travis Scott rikthehet në “Billboard Music Awards 2022” pas katastrofës tragjike të festivalit Astroworld!

Travis Scott është rikthyer në qendër të vëmendjes gjashtë muaj pas katastrofës tragjike të festivalit Astroworld, e cila la një numër të fansave të tij të vrarë. Muzikanti 31-vjeçar ishte një interpretues në Billboard Music Awards në Las Vegas të dielën mbrëma ku u ngjit në skenë për të performuar këngët e tij “Mafia” dhe “Lost Forever”.

Dalja e tij në skenë shënoi herën e parë që ai performoi në televizion që nga fatkeqësia e Astroworld më 5 nëntor të vitit të kaluar. Ai kishte qenë në skenë në festivalin në NRG Park në Teksas kur ndodhi tragjedia, duke shtypur për vdekje 10 fansa dhe duke plagosur qindra të tjerë.

Prezantuesi i çmimit Billboard Sean ‘Diddy’ Combs dhe muzikanti French Montana prezantuan performancën e Travis, e cila u performua përpara një sfondi të akullt. Kthimi i Travis në qendër të vëmendjes u prit me një reagim të përzier nga shikuesit, me disa që vlerësuan performancën e tij, ndërsa të tjerë kritikuan përfshirjen e tij.

Karriera e Travis ngeci pas performancës së tij në Astroworld, me disa fansa që e fajësuan atë për vdekjen e anëtarëve të audiencës. Ai u kritikua për vazhdimin e performancës, pavarësisht se fansat u shtypën gjatë performancës së tij.