Celebrities Gossip

Veprimet ne Botëror i kushtojnë shumë, Salt Bae-n e shpallin ‘non grata’ në festivalin muzikor!

Veprimet e kuzhinierit Salt Bae në finalen e Kampionatit Botëror me Lionel Messin e kanë përjashtuar atë nga një festival muzikor.

Kuzhinieri i uritur për famë është goditur nga persona të famshëm nga të gjitha sferat sportive për selfien me argjentinasin, si dhe video të çuditshme me Kylian Mbappen dhe Robert Lewandowskin.

Pamjet e tij të shëmtuara përfshin gjithashtu marrjen e trofeut të Kupës së Botës në duar, një privilegj i rezervuar për lojtarët fitues, krerët e shteteve dhe zyrtarët e FIFA-s, si dhe marrjen dhe kafshimin e medaljes së një lojtari.

Shefi i kuzhinës u kritikua ashpër për marrjen e trofeut të Kupës së Botës

Nusret Gokçe, më pas u ndalua të marrë pjesë në turneun e futbollit amerikan. Tani organizatorët e festivalit të muzikës Rolling Loud kanë marrë masa parandaluese për të ndaluar pjesëmarrjen e Salt Bae.

“Ne gjithashtu e kemi ndaluar Salt Bae nga Rolling Loud LA 2023 në mars”, shkruajtën ata në Twitter.

Është e paqartë nëse kuzhinieri turk kishte plane për të shkuar në ngjarje, por ata nuk po rrezikojnë qartë. Pas finales së Kupës së Botës, FIFA u detyrua të bënte një pranim poshtërues se ai nuk duhet të kishte qenë kurrë në fushë në radhë të parë.

Nuk është hera e parë që shefi i famshëm i kuzhinës provon të marrë vëmendje teksa bie në kontakt me yjet e futbollit.