Celebrities link in bio Sport

10 dhoma gjumi dhe nëntë tualete, ja vila luksoze e Leo Messi-t në Florida!

Ylli Argjentinas, Lionel Messi u transferua në SHBA në ekipin e Inter Miami duke thyer rekorde shikueshmërie gjatë prezantimit të tij. Ardhja e Lionel Messit në një lagje të Floridës ka shkaktuar mjaft bujë. Ai dhe familja e tij fillimisht u zhvendosën në një apartament prej 7 milionë funtesh vetëm disa sekonda larg Golden Beach. Por në shtator, Messi bleu një pronë me vlerë 8.4 milionë funte në Fort Lauderdale. Shtëpia luksoze e Messit përfshin 10 dhoma gjumi, një pishinë, palestër dhe spa, Shtëpia ka gjithashtu nëntë banjo, një kuzhinë italiane dhe një suitë VIP. Pikërisht në këtë lagje, argjentinasi ai po përballet me disa nga banorët më të pasur të Floridës.

Një prej tyre është sipërmarrësi Patrick Bet-David, i cili ka një total të kombinuar prej mbi një miliard shikimesh në dy kanalet e tij në YouTube. Biznesmeni zbuloi se ardhja e Messit ka rezultuar të jetë një nxitje për banorët e tjerë që tashmë jetojnë në komunitetin e mbyllur ku ai është bashkuar, me vlerën e pasurisë së Bet-David duke u rritur në mënyrë dramatike.

Ai tha për VladTV: “Deri tani, sipas klimës së sotme, unë kam bërë tashmë 25 milion dollarë (19.5 milion funte) kapital në shtëpinë që kam.
“Messi sapo u zhvendos pranë shtëpisë sime. Të gjithë duan të jenë në komunitetin tonë.”“Është një komunitet i mbyllur në një ishull me vetëm një rrugë për të shkuar, shumë i sigurt, shumë i mbrojtur. Dashtë Zoti që ende është.”“Tani që Messi është atje, të gjithë vijnë me anijet e tyre për të parë shtëpitë. Ne jemi mirë.”