Celebrities Gossip Showbiz

Angelina Jolie po pengon fëmijët të takojnë Brad Pitt?!

Ylli i kinematografisë Angelina Jolie dyshohet se inkurajoi fëmijët e saj që të mos takojnë babanë e tyre, Brad Pitt. Siç raportohet nga Revista PEOPLE, sipas dosjeve të reja gjyqësore, këto pretendime vijnë nga Tony Webb, një pronar i një kompanie sigurie që ka punuar si për Jolie ashtu edhe për Pitt, në mes të betejës së tyre ligjore në vazhdim mbi kantinën e tyre franceze, Chateau Miraval.

Në deklaratën e tij të dorëzuar në Gjykatën e Lartë të Los Anxhelosit, Webb rrëfen një bisedë me Michael Vieira, një ndihmës i Jolie. Vieira dyshohet se u përpoq të bindte Webb të mos lejonte dy ish-rojet e sigurisë të dëshmonin në betejën e kujdestarisë midis ish-çiftit.

“E kuptova që zoti Vieira po e bënte këtë kërkesë në emër të Jolie. I shpjegova zotit Vieira se nuk kisha fuqi t’i ndaloja sepse ishin kontraktorë të pavarur dhe jo punonjës”-tha ai. “Z.Vieira më tha më pas se thirrja e tij duhet të shërbejë si një kujtesë se ata individë kishin hyrë në marrëveshje moszbulimi me zonjën Jolie dhe se unë duhet t’ua kujtoja atyre këtë dhe t’u them se nëse dëshmonin në familje në rastin e ligjit, zonja Jolie do t’i padiste ata.”

Pavarësisht presionit, një nga rojet, Ross Foster, shprehu gatishmërinë e tij për të dëshmuar nëse thirrej, duke zbuluar se do të diskutonte udhëzimet e aktores për fëmijët e saj për të mos u takuar me Pitt. Procedurat komplekse ligjore filluan kur Jolie paraqiti kërkesën për divorc në vitin 2016, pas një incidenti që përfshin Pitt dhe fëmijët e tyre në një aeroplan, i cili u hetua nga FBI dhe nuk rezultoi në asnjë akuzë kundër aktorit.

Rikujtojmë se Pitt duket se ka gjetur sërish lumturinë. Bëhet fjalë për Ines de Ramon e cila kishte kohë që përflitej se kishte ‘pushtuar’ zemrën e aktorit. Çifti nuk kishin bërë asnjë dalje publike së bashku dhe fotot e vetme të tyre së bashku vijnë nga paparacët që i ndjekin.