Celebrities Health & Beauty Magazine Showbiz

Beyoncé prezanton linjën e re të kujdesit të flokëve ‘Cécred’!

Beyoncé ka zbuluar se do të nisë një linjë për kujdesin e flokëve më 20 shkurt. Fituesja 29 herë e Grammy e bëri njoftimin në Instagram, duke postuar një video të fshehtë që shfaq pamjet e dukshme të filmave në shtëpi të sallonit Headliners të nënës së saj, në Huston, Texas – ku Beyoncé aty ajo ka punuar për herë të parë si parukiere.

Një ekran i improvizuar me projektor tregon fragmente të videove të fëmijërisë. Beyoncé e vogël shfaqet me një palë tuta rozë duke u endur në dyshemenë e sallonit dhe mamaja e saj, Tina Knowles, shfaqet e veshur për një mbrëmje dhe mban përpara kamerës vajzën e saj të vogël. “Flokët janë të shenjta”, lexoi mbishkrimi i Beyoncé-s teksa zbuloi emrin e markës, Cécred.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Beyoncé (@beyonce)


Të përziera me pamjet arkivore të familjes së saj janë klipet e larjes së flokëve, gërshetimit dhe presave prej mëndafshi. Ndikimi i Tina Knowles në karrierën e vajzave të saj ka qenë i gjerë – një nga videoklipet e para muzikore të Destiny’s Child ishte për hitin e tyre të parë numër një “Bills, Bills, Bills”, (1999), një përrallë e një gruaje të zhgënjyer dhe të pavarur triumfuese, ku grupi i njohur e xhiroi në një parukeri.

Beyoncé tha për Harper’s Bazaar në vitin 2021:

Ka pushtet në komunitet dhe e pashë që duke u rritur si vajza e një pronareje salloni, isha e ekspozuar ndaj kaq shumë grave sipërmarrëse që i admiroja. Mjeke, pronare biznesesh, artiste, mësuese, nëna – të gjitha erdhën nga salloni i nënës sime. E pashë vetë se si një sallon mund të jetë një vend i shenjtë për gratë. Kam parë se sa shumë janë të lidhura emocionet e grave të zeza me flokët dhe bukurinë tonë. Industria e bukurisë jo gjithmonë i kupton këto emocione dhe çfarë kemi nevojë. Unë dua të ndërtoj një komunitet ku gratë e të gjitha racave mund të komunikojnë dhe të ndajnë disa nga ato sekrete, në mënyrë që ne të vazhdojmë të mbështesim dhe të kujdesemi për njëra-tjetrën. Dua t’u jap grave një hapësirë për të ndjerë forcën e tyre dhe për të treguar historitë e tyre. Kjo është fuqia.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CÉCRED (@cecred)