Celebrities Fashion Gossip Showbiz

Blerja e re e Kate Middleton ka një kuptim shumë të veçantë!

Blerja e re e Kate Middleton është një gjerdan i mrekullueshëm ari nga shtëpia e bizhuterive Danielle Draper. Zgjedhjet e bizhuterive mbretërore shpesh kanë një kuptim më të thellë. Princesha Kate ka shumë pjesë të veçanta në koleksionin e saj të bizhuterive dhe disa prej tyre janë gjithashtu të përballueshme në çmim.

Javën e kaluar, ajo mori pjesë në pritjen e ekipit të Ligës së Rugbit të Anglisë në Hampton Court Palace. Për këtë rast, Princesha e Uellsit zgjodhi të vishte sërish kostumin e saj të mrekullueshëm dhe një bluzë të bardhë. Ajo kompletoi veshjen e saj me gjerdanin e mrekullueshëm prej floriri që shumë besojnë se është dhuratë nga bashkëshorti i saj William, për 10 vjetorin e tyre.

Në fund të gjerdanit bie në sy një gur i bukur në ngjyrë të verdhë, i cili është cilësuar si “guri i suksesit” dhe cilësohet si një gur me një energji të veçantë që ndriçon jetën e atyre që e veshin. Shumë e konsiderojnë ngjyrën e verdhë si diellore. Konsiderohet se ka një ndikim pozitiv që mund të lehtësojë dhimbjet e shpinës dhe të luftojë depresionin dhe madje të largojë energjinë negative. Ky gjerdan kushton 939 €.

Rikujtojmë se viti 2022 ka qenë padyshim viti më i shtrenjtë i modës i Kate. Middleton ka veshur veshje me vlerë 176,664 £, duke përfshirë një mori fustanesh ballore dhe bizhuteritë vezulluese për fejesat mbretërore. Kate e ka shfaqur gjithashtu dashurinë e saj për aksesorët e thjeshtë në shumë raste dhe është një fanse besnike e vathëve “Accessorize”.