Celebrities Fashion Gossip Lifestyle

Çmimi rekord që Princesha e Uellsit ka shpenzuar këtë vit për veshje do t’ju lërë ‘me gojë hapur’!

Ky ka qenë padyshim viti më i shtrenjtë i modës i Kate deri tani! Princesha e Uellsit e ka rritur vlerën e garderobës së saj gjatë vitit 2022, teksa iu kthye angazhimeve të rregullta mbretërore dhe turneve të huaja pas përfundimit të pandemisë Covid-19. Kate Middleton ka veshur veshje të reja me vlerë 176,664 £ gjatë 12 muajve të fundit, duke përfshirë një mori fustanesh ballore dhe bizhuteritë vezulluese për fejesat mbretërore.

Ky shënon vitin më të shtrenjtë të familjes mbretërore deri më sot, me një mori veshjesh të reja në shfaqje, duke mposhtur vitin 2017 kur ajo veshi veshje të reja prej 119,000 £. Mbretëresha e ardhshme ka vazhduar gjithashtu të riveshojë dhe riciklojë disa nga pjesët e saj më të vjetra të preferuara, si dhe të vishet nga dyqanet kryesore si “Zara”, “Hobbs” dhe “Mango”.

Ndërkohë, ajo gjithashtu u fut në tregun e qirave për herë të parë, duke zgjedhur të veshë një pjesë nga shërbimi “Hurr” në çmimin “Earthshot” në dhjetor. Veshja e saj më e shtrenjtë erdhi kur mori pjesë në premierën e “Top Gun”, ku ishte veshur me një fustan të zi elegant prej 2,000 £ me bizhuteritë me vlerë mbi 10,000 £.

Mbreti mendohet se mbulon kostot e garderobave të Kate për angazhime ‘të lidhura me punën’ përmes buxhetit të tij zyrtar të familjes, por nuk është e qartë nëse Princesha paguan gjithmonë çmimin e plotë për veshjet apo merr zbritje. Në vitin 2021, mbretëresha kishte shkurtuar veshjet e saj të reja, duke veshur veshje të reja me vlerë 48,845 £.

Totali është gjithashtu në rritje nga totali i saj në vitin 2020, kur veshi veshje të reja 93,914 £ dhe 2019, kur veshi veshje me vlerë 103,075 £. Më poshtë  revista “FEMAIL” zbulon blerjet e reja që Kate ka bërë në angazhime zyrtare, vetëm duke marrë parasysh vlerën e artikujve që nuk janë parë më parë në publik. Aty ku veshjet janë bërë me porosi për Dukeshën e Kembrixhit, çmimi është vlerësuar nga stilistët.