Celebrities Film & Tv Showbiz

“Çdo ditë ishte thjesht një çmenduri”, Margot Robbie tregon prapaskenat e filmit në premierën e “Babylon” në Londër!

Aktorja e famshme, Margot Robbie, ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve gjatë premierës së filmit të saj të fundit “Babylon”. Aktorja australiane luan në filmin e ri të regjisorit të “La La Land”, Damien Chazelle, i cili përshkruan ngritjen dhe rënien e shumë personazheve gjatë tranzicionit të Hollywood-it nga filmat pa zë në fund të viteve 1920. Damien i merr kujtimet dhe thashethemet si frymëzim për shthurjen e shfrenuar që supozohet se ndodhi prapa skenave në atë periudhë.

Margot Robbie pohoi se e pa se ishte ndjerë mjaft e lirshme duke luajtur një yll të egër të kinemasë së heshtur në filmin e saj të ri “Babylon“. Duke folur në premierën e filmit në Londër, ajo tha:

Më lejuan të bëja absolutisht çdo gjë dhe ishte thjesht kaq çliruese… ishte thjesht çmenduri çdo ditë në xhirime.

Shikuesit e filmit do të shohin një Robbie jashtë kontrollit duke konsumuar sasi të bollshme droge, të qajë me të madhe ose të luftojë një gjarpër ndërsa është e dehur. Ndërsa ajo ka pranuar në intervista se një puthje e dehur mes personazhit të saj dhe Brad Pitt ishte tërësisht e improvizuar, Robbie thotë se pothuajse i gjithë kaosi që shpaloset në ekran ishte tashmë në skenar. Margot, 32 vjeçe, u nominua për një “Golden Globe” për aktoren më të mirë në një muzikal ose komedi, duke humbur ndaj yllit të “Everything Everywhere All At Once”, Michelle Yeoh. Lidhur me filmin, aktorja vijoi të shprehej:

Do të më pëlqente të kisha parë filma në atë kohë, dukej sikur nuk kishte rregulla dhe ishte thjesht çmenduri. Ishte një nga dialogët më të mirë që kisha lexuar ndonjëherë dhe sekuencat më të mira, me të vërtetë, por skenari ishte kaq mahnitës.

“Babylon” mori gjithashtu nominime në kategorinë e filmit më të mirë muzikor ose komedi, aktori më i mirë për Diego Calva, aktori më i mirë dytësor për Brad Pitt dhe në muzikën më të mirë origjinale. Kompozitori i filmit, Justin Hurwitz, mori në shtëpi Globin e Artë të vetëm të filmit. Fituesit e mëdhenj të martën mbrëma përfshinin Steven Spielberg për dramën e tij “The Fabelmans”, e cila fitoi dramën më të mirë, plus Colin Farrell për komedinë e zezë irlandeze “The Banshees of Inisherin”. “Babylon” del në kinematë botërore më 20 janar.