Celebrities Fashion Showbiz

10 yjet që u cilësuan si të veshurit më bukur gjatë natës së ndarjes së çmimeve “Golden Globes”!

Një rikthim i mbushur me yje ishte ceremonia e 80-të e “Golden Globes”, pas një organizimi “të heshtur” më 2022-shin. Në minutën e fundit, vitin e kaluar u shndërrua në një “ngjarje private” nga organizatorët e Shoqatës së Shtypit të Huaj të Hollivudit (HFPA), pas kritikave të rënda për mungesën e anëtarësimit të personave me ngjyrë. Ky edicion jubilar u mbajt gjatë mbrëmjes të së dielës në hotelin “The Beverly Hilton” në Los Anxhelos dhe u organizua nga komediani amerikan, Jerrod Carmichael. Sipas kritikëve të modës zbuloni të veshurit më mirë gjatë asaj nate:

Anya Taylor-Joy

Laverne Cox

Margot Robbie

Billy Porter

Jamie Lee Curtis

Eddie Redmayne dhe bashkëshortja e tij Hannah Bagshawe

Ana de Armas

Jenna Ortega

Selena Gomez

Lily James