Horoskopi Lifestyle Love & Sex

Çfarë duhet të prisni në jetën tuaj sentimentale këtë verë, bazuar në shenjën tuaj të horoskopit!

Vera e vitit 2024 është një hap larg. Të dashuruarit janë të etur për përkushtim më të thellë dhe flirtet krijohen nën ditët e ngrohta me diell dhe qiejt e natës plot yje. Ka diçka për të bërë nga të gjithë pasi dashuria ndihet në ajër. Çdo shenjë e zodiakut ka një ditë më me fat të verës këtë vit që mund ta shfrytëzojë sa më shumë. Dhe për fat të mirë për të gjithë ne, nuk ka prapavijë Venusi këtë verë që planifikon të shkaktojë dramë romantike. Gjërat duken më të ndritshme për të gjithë. Jeni kurioz se çfarë do të rezervojnë tre muajt e ardhshëm? Lexoni më poshtë për të parë se çfarë mund të prisni për jetën tuaj të dashurisë këtë verë, bazuar në shenjën tuaj të zodiakut…

Dashi: Vera e dashurisë për veten

Këtë verë, fati ka plane për marrëdhëniet tuaja. Sektori juaj i individualitetit është aktivizuar. Ky sezon do t’ju inkurajojë të vendosni veten në qendër të universit tuaj. Është koha që Dashi beqar të fokusohet në edukimin e marrëdhënieve me veten dhe të kalojë kohë cilësore duke ripërcaktuar rrugën e tyre. Për ata që janë në një marrëdhënie, sigurohuni që të dy ju të mund të eksploroni opsione autonome për të ruajtur personalitetin tuaj jashtë angazhimit ndaj njëri-tjetrit.

Demi: Lëvizjet e llogaritura

Afërdita hyn në shenjën e Virgjëreshës më 4 gusht, duke ndikuar në sektorin tuaj të romancës. Kjo verë sigurisht që do të rifreskojë jetën tuaj të dashurisë. Në vend që të hidheni në flirte rastësore, vendimet tuaja romantike do të jenë shumë të llogaritura dhe metodike. Megjithatë, nuk ka nevojë të evitoni dëshirat tuaja. Mos u dukni indiferentë ndaj atij që dëshironi më shumë këtë verë.

Binjakët: Nga miqësia tek një marrëdhënie

Në përgjithësi, popullariteti dhe fati ju ndjekin ndërsa Jupiteri hyn tek Binjakët. Ky ndriçim madhështor fillon më 25 maj dhe zgjat rreth një vit. Me fillimin e këtij tranziti gjithëpërfshirës pikërisht në kohën e verës, prisni një bollëk mundësish sociale. Ka të ngjarë të takoni dashurinë tuaj ideale nga miqtë e përbashkët, në një grup ose klub, ose brenda mjedisit dhe komunitetit tuaj aktual. Nuk ka nevojë të shmangeni nga biseda me të tjerët. Mendja juaj aktive, shpirti i lirë dhe natyra e çuditshme me siguri do të tërheqin një partner drejt jush si me magnet.

Gaforrja: Shërimi emocional

Prisni aktivitet romantik me dy hëna të plota të Bricjapit që godasin sektorin tuaj të marrëdhënieve më 22 qershor dhe 21 korrik. Afati kohor në mes është i mbushur me tema emocionuese; jeta juaj e dashurisë do të jetë plot intimitet. Në veçanti, stabiliteti, prakticiteti dhe siguria bëhen gjuha juaj e dashurisë. Kjo verë mund të mos jetë e mbushur me adrenalinë pasionante, por përkundrazi, ju do kuptoni se kush dhe çfarë ju nevojitet vërtet në një lidhje të përkushtuar.

Luani: Shfaqje dramatike të dashurisë

Kjo verë është plot emocione pasionante për ju, Luan. Më 11 korrik, Venusi romantik hyn në shenjën tuaj, që zgjat deri më 4 gusht. Duke u nisur nga valët e dëshirave të zjarrta, jeta juaj e dashurisë arrin kulmin me aktivitet joshës. Të dashuruarit janë më të përkushtuar, dëshirat rriten, sensualiteti arrin kulmin. Jeta juaj e dashurisë me siguri do të jetë plot me shfaqje të guximshme dashurie.

Virgjëresha: Ndërtimi i lidhjeve intelektuale

Kjo verë është plot me krijimin e lidhjeve të dashurisë bazuar në parimet e pikëpamjeve dhe perspektivave të përbashkëta. Më 4 gusht, Venusi i dashuruar hyn në shenjën tuaj, Virgjëresha. Ky tranzit stimulues intelektual siguron një verë dashurie inteligjente. Megjithatë, do të jetë e rëndësishme të mos intelektualizoni tepër emocionet tuaja. Ndërsa mund të dëshironi të shpjegoni një dëshirë, të tregoni ndjenjat tuaja ose të kontrolloni të pakontrollueshmen, lëreni dashurinë të ecë në rrugën e saj. Lëreni mënjëanë kontrollin dhe perfeksionizmin. Marrëdhëniet e dashurisë mund të krijohen nën përvojat stimuluese, filozofike të tilla si mjedise akademike apo udhëtime.

Peshorja: Lidhjet e fatit

Këtë verë, universi po komploton në favorin tuaj. Lidhje kuptimplote po vijnë drejt jush. Në vend që të zgjidhni nivele sipërfaqësore të marrëdhënieve, guxoni të përpiqeni për intimitet të thellë. Romanca ndihet çliruese dhe fuqizuese. Fati do t’ju dërgojë një person të veçantë. Shijoni kohën hyjnore me të.

Akrepi: Ish-partnerët rishfaqen

Duke filluar nga 29 qershori, do vijë mundësia për të ripërpunuar fatkeqësitë e kaluara, një lidhje dashurie e kaluar mund të rishfaqet. Për Akrepët e tjerë, ekziston mundësia për t’u tërhequr nga dikush shumë i ndryshëm nga tipi juaj i zakonshëm. Ju do të merrni vendime të reja dhe të pjekura. Kjo verë ju kërkon të hiqni dorë nga e vjetra në vend që të përsërisni të njëjtin gabim.

Shigjetari: Eksplorimi me një partner

Jupiteri te Binjakët ngarkon sektorin tuaj të marrëdhënieve me zgjerim, fat dhe rritje filozofike. Planifikimi i një udhëtimi emocionues është në favorin tuaj. Pavarësisht nëse dëshironi të eksploroni pika të reja në afërsi të vendit tuaj ose larg në tokat e huaja me një të dashur, vera juaj me siguri do të jetë e mbushur me emocione. Nuk është koha për t’u stepur, tregojeni dashurinë tuaj hapur. Shijoni perëndimin e diellit, duke mbajtur duart e njëri-tjetrit. Jeta është shumë e shkurtër për të kufizuar veten nga përjetimi i një vere dashurie në të gjithë plotësinë e saj.

Bricjapi: Dashuria afatgjatë

Këtë verë, nuk ka vetëm një, por dy hëna të plota në shenjën tuaj, më 22 qershor dhe 21 korrik, duke ju nxitur të balanconi nevojat tuaja personale dhe ndërpersonale. Koha ndërmjet këtij tranziti do t’i kushtohet lundrimit në realizime të rëndësishme emocionale. Ndërsa arrini rrethin e plotë, gjeni ekuilibrin midis përkushtimit në rrugën tuaj të jetës dhe të qenit një partner i mirë. Kjo verë ju përgatit për lidhje të pjekura dhe serioze.

Ujori: Dashuria që shëron fëmijën tuaj të brendshëm

Jupiteri te Binjakët kalon në mënyrë të dobishme në sektorin tuaj romantik këtë verë, Ujor. Sigurisht që ju vjen një bollëk dashurie. Ajo që ti kërkon po të kërkon ty. Ndërveprimet janë të ndërsjella, marrëdhëniet po përparojnë dhe tërheqja është e lartë. Ndërsa përjetoni lojëra, kreativitet dhe aventura argëtuese, fëmija juaj i brendshëm ndihet sërish i gjallëruar, falë një personi të veçantë. Energjia me shpirt të lirë përshkon jetën tuaj të dashurisë, duke ju shëruar me kënaqësi të lehta dhe të thjeshta në dashuri.

Peshqit: Shërimi i marrëdhënieve

Duke filluar nga 29 qershori, kjo verë dashurie do të jetë e gjitha me një qëllim për ju. Ju nuk po kërkoni për një lidhje kalimtare. Përkundrazi, energjia e Saturnit ju mbështet dhe ju kërkon të merrni parasysh atë që ju nevojitet vërtet në këtë pikë në jetën tuaj të dashurisë. Rishikimi i modeleve të së kaluarës ju lejon të thyeni zakonet dhe mendimet e vjetruara rreth marrëdhënieve. Duke mbajtur fjalën tuaj dhe duke vepruar me integritet, lidhjet forcohen.