Botë e Çuditshme Gossip Magazine

“Çfarë është ajo?”/ Fotografi paraqet imazhet e një ‘UFO’ në kurorëzimin e Mbretit Charles III!

Kurorëzimi i mbretit Charles III ishte vërtet jashtë kësaj bote. Një fotograf që ka kapur ngjarjen historike pretendon se ka shkrepur imazhet e një UFO, e cila u pa në sfondin e avionëve të Forcave Ajrore Mbretërore të Red Arrow duke bërë një fluturim pranë Londrës me re, sipas Mirror. Simon Balson, një 59-vjeçar që pa skenën nga kati i 13-të i ndërtesës së tij në Limehouse, tha:

“Moti ishte i keq, kështu që nuk kishte zogj në ajër, dhe unë nuk mund t’i shihja vërtet avionët, kështu që nuk i kontrollova fotot deri më vonë. Megjithatë, kur e vura re, pashë këtë objekt të çuditshëm dhe thjesht mendova ‘çfarë dreqin është ai.

Objekti i vogël dhe i kuqërremtë që ai kapi, Balson pretendon se nuk e ka idenë se çfarë mund të jetë, duket më afër një zemre anash dhe me sa duket u vëzhgua mbi avionët ndërsa ata ishin në një formacion trekëndësh që shkonte drejt qendrës tregtare të Londrës. Ai tha:

Unë e përmirësova imazhin dhe u përpoqa të rrisja specifikat për të parë se çfarë ishte, duket si një lis lundrues apo diçka tjetër. Gjithçka që mund të marr është se kishte pak një majë të kuqe, por thjesht nuk e kam idenë se çfarë mund të ishte. Ka pasur shumë pamje të pashpjegueshme rreth Londrës Lindore kohët e fundit, kështu që mendova se njerëzit e tjerë mund të jenë në gjendje të marrin me mend se çfarë ishte.

Muajin e kaluar, Pentagoni kishte publikuar pamjet e një UFO mbi një zonë luftarake aktive në Lindjen e Mesme dhe në janar një objekt i çuditshëm në formë disku u pa që rri pezull mbi një ndeshje futbolli në Meksikë.