Celebrities Magazine Showbiz

I këputet fustani në mes të intervistës, ja reagimi epik i Dakota Johnson!

Dakota Johnson, mbretëresha e momenteve virale, e gjeti veten në një situatë tjetër të paharrueshme gjatë paraqitjes së saj në Jimmy Kimmel Live. Teksa u ul për një intervistë me prezantuesin Jimmy Kimmel, ndodhi e papritura. Rripi i zbukuruar prej metali i fustanit të saj të zi u shkëput papritur, duke e lënë Johnson të përballej me mosfunksionimin e garderobës së saj.

Në një shkëmbim të lehtë, Kimmel kontrolloi Johnson, duke e pyetur nëse ajo ishte mirë dhe me shaka i ofroi të merrte një kasetë skoceze. Johnson, duke qeshur, bërtiti:

Fustani im, sapo më ra!

Ndërsa ajo u përpoq të rregullonte rripin delikat. Pas një beteje të shkurtër, ajo dha dorëheqjen për të mbajtur thjesht fustanin. Kimmel e këshilloi me shaka që “të mbajë vetëm pjesën e rëndësishme” ndërsa ajo qeshte dhe e kapi gjoksin për të parandaluar çdo fatkeqësi të mëtejshme. Pavarësisht mosfunksionimit të papritur të garderobës, Johnson nuk humbi aspak. Ajo vazhdoi intervistën, duke diskutuar filmin e saj të ri me Sean Penn dhe madje duke u zhytur në procesin intrigues të marrjes së fotove anonime për filmin.

Kjo nuk është hera e parë që Dakota Johnson e gjen veten në qendër të vëmendjes virale. Në një intervistë të vitit 2019 në The Ellen DeGeneres Show, ajo thirri komedianin dhe drejtuesin e talk show-t që nuk mori pjesë në festën e ditëlindjes së saj pavarësisht se ishte e ftuar, duke krijuar një meme të menjëhershme. Duke reflektuar mbi incidentin e vitit 2022, Johnson tha:

Nuk e di, këto gjëra ndodhin, dhe më pas, si një vit më vonë, dikush po më pyet për këtë.

Johnson ka pasur edhe disa momente lozonjare dhe të papritura jashtë ekranit. Në vitin 2021, ajo deklaroi dashurinë e saj për lime në Architectural Digest, vetëm për të zbuluar më vonë në The Tonight Show me protagonist Jimmy Fallon se ajo është “lehtë alergjike” ndaj tyre. Për më tepër, gjatë një bisede me ET në shkurt, ajo ruajti qetësinë e saj kur goditi një tërmet me magnitudë 4.6, duke shfaqur reagimin e saj tepër të ftohtë. Aftësia e Dakota Johnson për të trajtuar situata të papritura me hijeshi dhe humor e ka forcuar statusin e saj si një figurë e dashur në botën e argëtimit. Qoftë për keqfunksionime të garderobës apo zbulime të sinqerta, Johnson vazhdon të magjeps audiencën me sharmin dhe origjinalitetin e saj.