Jane Fonda thotë se regjisori i kërkoi të flinte me të përpara se të filmonte skenën e seksit: “Donte të shihte se si ishin orgazmat e mia”!

Jane Fonda ka zbuluar se një regjisor filmi një herë i kërkoi të flinte me të për të parë se si ishin orgazmat e saj. Ylli legjendar i Hollivudit bëri zbulimin befasues këtë javë kur u shfaq në emisionin Bravo “Watch What Happens Live”. Në një seksion të quajtur “Plead the Fifth”, Fonda iu kërkua të emëronte një burrë në Hollivud, të cilin ajo e ka refuzuar. Fonda, 85 vjeç, doli menjëherë dhe tha:

Regjisori francez René Clément.

Megjithëse Fonda nuk e përmendi emrin e filmit, ajo luajti në filmin e Clément të vitit 1964 “Les Félins” (i njohur në anglisht si “The Love Cage” ose “Joy House”), të cilin ai e drejtoi dhe bashkë-skenar. Fonda, e cila ishte ulur në divan së bashku me Candice Bergen dhe Mary Steenburgen, të cilat gjithashtu luajnë në filmin e fundit të Fondas, “Book Club: The Next Chapter”, tha:

Epo, ai donte të shkonte në shtrat me mua sepse tha personazhin duhej të kishte një orgazëm në film dhe ai donte të shihte se si ishin orgazmat e mia.

“Po tallesh me mua?” Cohen u përgjigj.

Fonda u përgjigj:

Ai e tha në frëngjisht dhe unë bëra sikur nuk e kuptoja.

Zbulimi i Fonda është i fundit në një valë akuzash të profilit të lartë për ngacmime dhe abuzime seksuale në Hollywood që kur lëvizja #Metoo u bë virale në 2017. Megjithatë, ajo vazhdoi të shtonte se kishte parë Michael Jackson dhe Greta Garbo duke notuar lakuriq. Nga e para, ajo tha:

Ai erdhi dhe më vizitoi kur po xhironim “On Golden Pond” dhe kisha një vilë të vogël në liqen. Ishte një natë e bukur me hënë. Ai ishte i dobët. Kurse Garbo kishte trupin më atletik.

Në karrierën e saj të gjatë, Fonda ka fituar dy herë Oskarin për aktoren më të mirë, për “Klute” dhe “Coming Home”, dhe është nominuar për pesë çmime të tjera Oscar.