Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Fashion

Jeni kuriozë që të njiheni me koleksionin e veçantë të çantave të Kim Kardashian?

Kur bëhet fjalë për Kim Kardashian normalisht që nuk ka si të jetë ndryshe pasi ajo e merr seriozisht temën e aksesorëve. Ylli, i cili ditën e djeshme ka mbushur 41 vjeç, nuk del kurrë nga shtëpia pa një aksesor që plotëson veshjen e saj. Megjithëse veshjet e saj janë të mbushura me këpucë unike, gurë të çmuar dhe kapele të ndryshme, prekja e fundit e preferuar e Kardashian ka qenë gjithmonë çanta e dorës. Koleksioni i saj i bukurosheve të stilistëve vlerësohet në miliona. Pavarësisht nëse i keni parë apo jo etiketat e çmimeve, pjesët që ajo zgjedh nga markat luksoze si ‘Hermès’, ‘Louis Vuitton’, ‘Dior’ dhe ‘Balenciaga’ janë gjithmonë të jashtëzakonshme.

Si një koleksioniste, Kim shkon më shumë për të zgjedhur pjesë që janë art në të veshur. Ajo që i intereson janë aksesorët e brendshëm me fuqi të qëndrueshme. Gjatë gati dy dekadave që ajo ka kaluar në qendër të vëmendjes, ajo ka qenë në gjendje të grumbullojë një shumëllojshmëri mbresëlënëse të çantave të stilistëve që planifikon t’ua japë djemve dhe vajzave të saj. Më poshtë, mund të shihni dhjetë pjesët më ikonike të koleksioneve të Kim-it.

1. Louis Vuitton Miroir Alma

2. Hermès Haut à Courroies e personalizuar nga George Condo

3. Çantë Dior Saddle 

4. Hermès Herbag e personalizuar nga North West

5. Judith Leiber French Fries Clutch

6. Hermès Himalayan Birkin 

7. Çantë Balenciaga Crystal Hourglass 

8. Hermès So Black Birkin

9. Hermès Kelly

10. Louis Vuitton Limited-Edition Keepalls